CEO Firmy Western Digital przeprasza Toshibę za spory przy sprzedaży chipowej jednostki

| Gospodarka Artykuły

Szef firmy Western Digital przeprosił dyrektora generalnego Toshiba Corporation za napięte kontakty po tym, jak pozwał japońską firmę, aby wstrzymać sprzedaż pamięciowej spółki joint venture rywalom WD. - Rozumiem, że spory sądowe i trwające dyskusje stwarzały poważne problemy dla niektórych osób w firmie Toshiba. Jest to godne pożałowania i bardzo mi przykro z powodu ich wywołania - napisał Stephen Milligan w piśmie, z którym mogła zapoznać się agencja Reuters.

CEO Firmy Western Digital przeprasza Toshibę za spory przy sprzedaży chipowej jednostki

Stephen Milligan starał się również uspokoić prezesa Toshiby Satoshi Tsunakawę, że WD zajmie się wszystkimi ewentualnymi trudnościami firmy Apple - kluczowego klienta w zakresie chipów NAND flash Toshiby - które mogłaby mieć miejsce, gdyby porozumienie z firmą Western Digital zostało zawarte.

Apple dołączył do rywalizującego z WD konsorcjum pod przewodnictwem Bain Capital, który liczy na przejęcie chipowej jednostki Toshiby. Osoby zaznajomione ze sprawą twierdzą, że Apple obawia się następstw umowy Toshiby - drugiego na świecie producenta chipów, z firmą Western Digital zajmującą miejsce trzecie.

źródło: Gadgets Now