wersja mobilna
Online: 471 Sobota, 2018.03.24

Biznes

Reichelt Elektronik zamierza konkurować na polskim rynku

piątek, 27 października 2017 13:10

Firma Reichelt Elektronik ogłasza wejście na polski rynek. Prezes Ulf Timmermann zapowiada konkurencji: "Chcemy zostać liderem sprzedaży na polskim rynku w kategorii oferowanych przez nas produktów". Wejście na polski rynek i uruchomienie polskiego sklepu wpisuje się w międzynarodową strategię firmy.

Już teraz polscy klienci mogą wybierać spośród 85 tys. produktów - komponentów elektronicznych, narzędzi, technologii PC i rozwiązań sieciowych. Informacje oraz kompleksowa obsługa klienta będą dostępne w języku polskim. Firma Reichelt chce dostarczać polskim klientom usługi tej samej jakości, co w Niemczech. Wszystkie informacje, poradniki oraz inspiracje fani elektroniki znajdą na specjalnym blogu dostępnym w polskiej wersji językowej.

- Pojawiliśmy się na polskim rynku oferując produkty, na które obecnie jest duże zapotrzebowanie, m.in. karty graficzne o wysokiej wydajności, potrzebne np. do kopania bitcoinów. W ten sposób zdobyliśmy serca polskich klientów, mimo braku polskiej wersji językowej sklepu - mówi Ulf Timmermann.

Zapowiedź walki z konkurencją

Po zakończonym sukcesem wejściu na rynek brytyjski i francuski, Polska jest trzecim krajem, któremu udostępniono sklep online w ojczystym języku. Dzięki zdobytemu doświadczeniu firma Reichelt Elektronik stawia sobie ambitne cele - chce zostać w Polsce liderem sprzedaży w kategorii oferowanych produktów. Pierwszym krokiem była rozbudowa centrum logistycznego w Sande wiosną tego roku, tak aby było w stanie pomieścić do 150 tys. produktów i obsłużyć 10 tys. zamówień dziennie.

- Jesteśmy pewni, że nasza oferta - produkty, usługi i zgromadzona wiedza zjednoczą nam klientów zainteresowanych elektroniką na całym świecie, podobnie jak w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji, gdzie odnieśliśmy sukces. Internet sprawił, że świat nagle stał się mały i okazało się, że polscy elektronicy - czy to w sektorze B2B czy też klienci prywatni - mają takie same potrzeby i oczekiwania jak klienci niemieccy. W przeciwieństwie do ludzi, elektronika nie zna granic. Wraz z uruchomieniem polskiej wersji sklepu online, nie tylko realizujemy naszą strategię rozwoju na rynkach międzynarodowych, lecz chcemy również wzmocnić i rozwinąć relacje, które do tej pory udało nam się nawiązać - wyjaśnia Ulf Timmermann.

 


World News 24h

sobota, 24 marca 2018 16:05

Tesla claims it has not been paid for more than a third of the electricity its batteries have generated in South Australia because they are providing it too fast to be counted. The Tesla batteries have been providing back-up energy when generators fail or fall short. The energy market operator breaks down response time into six seconds, one minute and five minutes for power to be provided into the grid. But batteries can take less than 200 milliseconds to provide energy back into the grid, so any power sent between 200 milliseconds and six seconds is too fast to register.

więcej na: www.smh.com.au