wersja mobilna
Online: 834 Środa, 2018.04.25

Biznes

Lenovo kupuje pakiet kontrolny jednostki PC firmy Fujitsu

piątek, 03 listopada 2017 12:29

Grupa Lenovo uzgodniła zakup za kwotę 269 milionów dolarów większościowych udziałów w jednostce Fujitsu zajmującej się komputerami osobistymi. Lenovo dąży do zwiększenia udziału w rynku PC, który walczy ze słabą sprzedażą z uwagi na przechodzenie coraz większej liczby osób na urządzenia mobilne. Straciwszy w tym roku pozycję globalnego lidera rynku PC na rzecz HP, Lenovo szuka sposobów na wzmocnienie swojej podstawowej działalności. Słabość w omawianym segmencie przyczyniła się do poważnego spadku zysków Lenovo w okresie od lipca do września.

Za 51% udziałów w Fujitsu Client Computing Ltd Lenovo zapłaci gotówką 17,85 mld jenów (156,70 mln dolarów) oraz od 2,55 mld do 12,75 mld jena w zależności od wyników osiągniętych do roku 2020. Firmy Lenovo i Fujitsu po raz pierwszy ogłosiły współpracę w sektorze PC w październiku 2016 r.

W drugim kwartale bieżącego roku firma Lenovo osiągnęła zysk w wysokości 139 milionów dolarów, wobec 157 milionów dolarów rok wcześniej. Przychody wyniosły 11,8 miliarda dolarów, w porównaniu do 11,2 miliarda dolarów w zeszłym roku i szacunków analityków na poziomie 11,3 miliarda dolarów.

Podczas gdy globalna sprzedaż komputerów PC firmy Lenovo wzrosła o 17% w stosunku do poprzedniego kwartału, jej udział w rynku komputerów PC w ciągu sześciu miesięcy spadł o 0,2 punktu procentowego, do 21%, przy czym nie jest znana wielkość dostaw.

Producenci komputerów PC na całym świecie walczą ze zmieniającymi się trendami, a dane Gartnera pokazują, że sprzedaż komputerów osobistych na całym świecie spadła w kwartale kończącym się we wrześniu o 3,6% w porównaniu z rokiem poprzednim, co oznacza dwunasty taki spadek z rzędu.

źródło: Reuters

 

World News 24h

środa, 25 kwietnia 2018 17:57

South Korea’s LG Display Co Ltd forecast higher panel shipments and more stable prices in the second quarter as it reported its first operating loss in six years on Wednesday, hit by a flood of supply from Chinese rivals. Sluggish sales of liquid crystal displays for TVs and investment costs of shifting production to meet growing demand for organic light-emitting diode panels also weighed on earnings in the first quarter. But CFO Don Kim said the second quarter was looking brighter, with panel area shipments expected to grow on-quarter as consumers upgraded to bigger screens to watch major sporting events. LCD panel prices should stabilize while demand for large-size OLED panels was also expected to remain strong, he added.

więcej na: www.reuters.com