Intel przejmuje Fujitsu Wireless

Intel potwierdził, że w zeszłym miesiącu przejął Fujitsu Semiconductor Wireless Products Inc. - spółkę zależną od Fujitsu, rozwijającą zaawansowane wielomodowe transceivery LTE RF. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione. O transakcji poinformował w tym tygodniu Will Strauss, prezes i główny analityk z Forward Concepts, a została ona potwierdzona przez rzecznika Intela. Jednocześnie rzecznik powiedział, że firma Intel nie ogłasza formalnie tego typu przejęć.

Posłuchaj
00:00

W biuletynie skierowanym do klientów Will Strauss określił ruch firmy jako bardzo ważny z uwagi na uzyskanie dostępu do mobilnych transceiverów oraz prawdopodobnie najlepszego na świecie zespołu projektowego z dziedziny komunikacji radiowej. Strauss powiedział również, że Intel nie złożył formalnego zawiadomienia o nabyciu Fujitsu prawdopodobnie dlatego, by nie wprawiać w zakłopotanie swojej jednostki działającej w branży bezprzewodowej, która powstała w oparciu o nabycie w 2011 r. za około 1,4 miliarda dolarów, oddziału technologii bezprzewodowych Infineona. Przyniosło to Intelowi zyskowny biznes w zakresie transceiverów 2G i 3G - firma pozyskała wielomodowy transceiver LTE choć bez bardzo potrzebnego modemu LTE. Według Willego Straussa wydaje się, że nic nie powstrzymałoby Intela przed przejęciem Fujitsu Wireless.

źródło: EE Times

Powiązane treści
Lenovo kupuje pakiet kontrolny jednostki PC firmy Fujitsu
Lenovo zamierza przejąć komputerowy biznes Fujitsu
Fujitsu i ON Semiconductor zawarły umowę o świadczenie usług produkcji półprzewodników
Intel kończy rok 2013 mocnym akcentem
Intel prezentuje Galileo
Czy Intel zrezygnuje z marki Atom?
Intel i Mouser podpisali globalną umowę dystrybucyjną
ST-Ericsson sprzedł Intelowi swój oddział GPS
Kiepskie wyniki skłaniają Fujitsu i Panasonika do rozmów o fuzji oddziałów produkcyjnych
Qualcomm rozgrywa karty na rynku modemów LTE i układów SoC
Intel kupił brytyjski zespół ZiiLabs, projektanta układów graficznych
Dzięki LTE rośnie sprzedaż urządzeń do infrastruktury bezprzewodowej
Huawei prześcignął liderów LTE w Europie
Fujitsu inwestuje w Tensilicę
Fujitsu i Toshiba łączą biznes telefonów komórkowych
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów