Czy Intel zrezygnuje z marki Atom?

Według informacji Digitimes już w czwartym kwartale 2013 r. Intel zamierza zakończyć sprzedaż procesorów pod marką Atom.  W ofercie Intela marka ta zajmowała od początku - czyli od 2008 r. - najniższy segment wydajnościowy. Istnieją przypuszczenia, że taki wizerunek marki Atom ma negatywny wpływ na sprzedaż komputerów i tabletów z tym procesorem. Firma rozważając zmianę nazwy prawdopodobnie liczy na wzrost sprzedaży.

Posłuchaj
00:00

Udostępnienie kolejnej wersji procesora Atom zaplanowano na koniec 2013 r. Chip ma bazować na architekturze Bay Trail. W czerwcu firma potwierdziła, że projekt Trail Bay będzie również stosowany w dwóch starszych markach układów - Celeron oraz Pentium - które będą wykorzystywane w urządzeniach mobilnych i tanich komputerach PC. Możliwe, że na rzecz tych marek Intel usunie ze swojej oferty markę Atom wraz z nadejściem, projektowanego dla notebooków i tabletów, systemu Windows 8.1.

źródło: Digitimes

Powiązane treści
Intel prezentuje Galileo
Intel wprowadza na rynek 64-bitowe procesory Avoton do mikroserwerów
Intel przejmuje Fujitsu Wireless
Intel przoduje wśród dostawców procesorów embedded
Według ABI Research procesor Intela jest bardziej wydajny od ARM-ów
Nowy procesor Haswell Intela zapewni dłuższą żywotność baterii i lepszą grafikę
Intel dostosował Atoma do tabletów i dekoderów
Dwurdzeniowy Osprey konkurencją dla Atoma
Intel dostosował Android do Atoma
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów