ST-Ericsson sprzedł Intelowi swój oddział GPS

ST-Ericsson, będąca spółką joint venture firm STMicroelectronics oraz Ericsson, ogłosiła podpisanie ostatecznej umowy sprzedaży wiodącemu producentowi półprzewodników, aktywów i praw własności intelektualnej związanych z jego oddziałem łączności mobilnej wykorzystującej Globalny System Nawigacji Satelitarnej - GNSS. Ponadto w ramach transakcji przewidziane jest przyłączenie do nabywcy zespołu światowej klasy 130 branżowych weteranów pracujących w Daventry w Wielkiej Brytanii, w Bangalore w Indiach i w Singapurze.

Posłuchaj
00:00

Zamknięcie transakcji uzależnione jest od zgody organów regulacyjnych i ustalonych warunków, i ma być dokonane w sierpniu 2013 roku. ST-Ericsson szacuje, że wpływy ze sprzedaży, w połączeniu z uniknięciem opłat dotyczących restrukturyzacji zatrudnienia i innych powiązanych kosztów, zmniejszy jego potrzeby finansowe o około 90 mln dolarów.

- Dzisiejsza transakcja potwierdza czołową pozycję innowacji opracowywanych przez ST-Ericsson w zakresie mobilnych systemów nawigacyjnych i stanowi kolejny ważny krok na drodze do realizacji decyzji naszych akcjonariuszy. Cieszę się, że sektor biznesu odpowiedzialny za nawigację satelitarną będzie rozwijać najnowocześniejsze technologie, i że zespół znalazł nowy dom u wiodącego gracza w branży półprzewodników - mówił Carlo Ferro, prezes i dyrektor generalny firmy ST-Ericsson.

źródło: STMicroelectronics

Powiązane treści
Broadcom wprowadza dokładniejsze odbiorniki nawigacji satelitarnej dla urządzeń mobilnych
Telefon zastępuje w Polsce nawigację GPS
Intel prezentuje Galileo
Intel przejmuje Fujitsu Wireless
Intel i Mouser podpisali globalną umowę dystrybucyjną
Intel, Samsung oraz Qualcomm przodują w rankingu dostawców układów scalonych
Intel na czele firm obniżających stany magazynowe
ST-Ericsson zwolni 1700 pracowników
Masowe zwolnienia w ST-Ericsson
ST-Ericsson wprowadza platformy NovaThor
ST-Ericsson kończy rok stratą 539 mln dolarów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów