wersja mobilna
Online: 361 Sobota, 2018.01.20

Biznes

Komputerki BBC micro:bit otwierają drogę nowemu pokoleniu programistów

piątek, 15 grudnia 2017 10:14

Farnell element14 podpisał umowę z Chorwacką Siecią Akademicko-Badawczą (Croatian Academic and Research Network - CARNet) na dostarczenie 45 tysięcy komputerków BBC micro:bit. Umowę zawarto w ramach oficjalnego, narodowego wdrożenia prowadzonego przez IRIM - prywatną organizację non-profit. Wszyscy uczniowie szóstych klas otrzymają po jednym komputerze BBC micro:bit, co pomoże im rozwinąć umiejętności z zakresu programowania.

BBC micro:bit to niewielkie, kieszonkowe urządzenie programowalne, które pomaga dzieciom nauczyć się programować oraz rozwinąć umiejętności z zakresu elektroniki i technologii. Po sukcesach w Wielkiej Brytanii i dostarczeniem komputerka milionowi 11- i 12-letnich dzieci w ramach kampanii BBC Make It Digital, BBC micro:bit jest teraz dostępny na całym świecie.

Programy edukacyjne na skalę narodową, w ramach których wybranym grupom wiekowym w szkołach rozdawano omawiane urządzenie, zrealizowała jak dotąd Islandia i Singapur. Umowa między firmami Farnell element14 i CARNet ma powtórzyć brytyjski sukces BBC micro:bit i pomóc w przygotowaniu nowego pokolenia inżynierów poprzez rozpoczęcie programowania już na wczesnym etapie życia.

IRIM - prywatna, chorwacka organizacja non-profit - dostarczyła już 20 tysięcy komputerków BBC micro:bit do ponad 1000 szkół podstawowych, gimnazjów, uniwersytetów i bibliotek. Udało się to zrealizować dzięki największej kampanii crowdfundingowej w Chorwacji. IRIM przeszkoliło 2000 nauczycieli, spośród których większość rzadko bądź nigdy nie programowała, pokazując tym samym ogromny potencjał mikrokomputerka BBC micro:bit i związanego z nim ekosystemu.

BBC Micro:bit jest dostępny w sklepie Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

źródło: Farnell

 

World News 24h

piątek, 19 stycznia 2018 20:04

Qualcomm’s bid for NXP has been approved by Korea and the EU. The acquisition has now received 8 of the 9 approvals around the world, with China remaining. Qualcomm cooperated with the Commission and the KFTC and agreed to all conditions required by the agencies to obtain their authorization. Qualcomm committed to exclude certain NFC patents from the proposed transaction and ensure that NXP licenses those patents to third parties. Qualcomm also committed not to assert the NFC patents it will acquire from NXP and maintain interoperability between Qualcomm’s baseband chipsets and NXP’s NFC chips and rivals baseband chipsets and NFC chips. Qualcomm also will continue to offer a license to MIFARE on terms commensurate with those offered by NXP today.

więcej na: www.electronicsweekly.com