Komputerki BBC micro:bit otwierają drogę nowemu pokoleniu programistów

| Gospodarka Artykuły

Farnell element14 podpisał umowę z Chorwacką Siecią Akademicko-Badawczą (Croatian Academic and Research Network - CARNet) na dostarczenie 45 tysięcy komputerków BBC micro:bit. Umowę zawarto w ramach oficjalnego, narodowego wdrożenia prowadzonego przez IRIM - prywatną organizację non-profit. Wszyscy uczniowie szóstych klas otrzymają po jednym komputerze BBC micro:bit, co pomoże im rozwinąć umiejętności z zakresu programowania.

Komputerki BBC micro:bit otwierają drogę nowemu pokoleniu programistów

BBC micro:bit to niewielkie, kieszonkowe urządzenie programowalne, które pomaga dzieciom nauczyć się programować oraz rozwinąć umiejętności z zakresu elektroniki i technologii. Po sukcesach w Wielkiej Brytanii i dostarczeniem komputerka milionowi 11- i 12-letnich dzieci w ramach kampanii BBC Make It Digital, BBC micro:bit jest teraz dostępny na całym świecie.

Programy edukacyjne na skalę narodową, w ramach których wybranym grupom wiekowym w szkołach rozdawano omawiane urządzenie, zrealizowała jak dotąd Islandia i Singapur. Umowa między firmami Farnell element14 i CARNet ma powtórzyć brytyjski sukces BBC micro:bit i pomóc w przygotowaniu nowego pokolenia inżynierów poprzez rozpoczęcie programowania już na wczesnym etapie życia.

IRIM - prywatna, chorwacka organizacja non-profit - dostarczyła już 20 tysięcy komputerków BBC micro:bit do ponad 1000 szkół podstawowych, gimnazjów, uniwersytetów i bibliotek. Udało się to zrealizować dzięki największej kampanii crowdfundingowej w Chorwacji. IRIM przeszkoliło 2000 nauczycieli, spośród których większość rzadko bądź nigdy nie programowała, pokazując tym samym ogromny potencjał mikrokomputerka BBC micro:bit i związanego z nim ekosystemu.

BBC Micro:bit jest dostępny w sklepie Farnell element14 w Europie, Newark element14 w Ameryce Północnej oraz element14 w krajach Azji i Pacyfiku.

źródło: Farnell