Farnell wyprodukował 5 mln płytek micro:bit - czas na nową wersję

| Gospodarka Aktualności

Firma Farnell ogłosiła wyprodukowanie 5 mln płytek BBC micro:bit od ich premiery w 2016 roku. Płytka micro:bit została dobrze przyjęta przez liczne organizacje edukacyjne z całego świata, pomagając Fundacji Edukacyjnej Micro:bit dotrzeć do około 25 mln dzieci w ponad 60 państwach. Fundacja wprowadza nową wersję płytki, która ma większą ilość wbudowanej pamięci, szybszy procesor i – po raz pierwszy – udostępnia funkcje dźwiękowe i rozpoznawania dotyku - już po chwili od wyjęcia z pudełka.

Farnell wyprodukował 5 mln płytek micro:bit - czas na nową wersję

Płytka micro:bit pozwala na rozwijanie kreatywności cyfrowej, umiejętności obliczeniowych i wspiera kształcenie w zakresie nauk ścisłych i przedmiotów technologicznych (STEM - Science, Technology, Education and Mathematics). Farnell od dawna współpracuje z wieloma organizacjami edukacyjnymi i rządami różnych państw, by wspierać wdrażane, strategiczne programy edukacyjne w zakresie przedmiotów technicznych STEM. Ponadto firma gromadzi w swoich magazynach szeroki wybór komponentów i urządzeń edukacyjnych, które można dostarczyć w ilościach potrzebnych pojedynczym klasom, całym szkołom, lub nawet zespołom szkół. Farnell może również zaoferować wsparcie wdrożenia i kompletowania sprzętu na potrzeby indywidualnie opracowywanych programów edukacyjnych, podobnych do przeprowadzonego w Norwegii programu Super:bit.

Farnell dostarcza również szereg materiałów, które pomagają nauczycielom i rodzicom wspierać dzieci w zakresie edukacji przedmiotów ścisłych. Prowadzona przez społeczność element14 Akademia STEM zapewnia bardzo bogaty wybór treści i wsparcia dla osób, poszukujących pomocy w rozpoczęciu prac z płytką micro:bit. Dostępny serwis internetowy został zaprojektowany dla osób, które chcą zapoznać się z koncepcjami dotyczącymi nauczania i projektami przygotowanymi na potrzeby klas szkolnych, a odnoszącymi się do elektroniki i przestrzeni cyfrowej. Natomiast seria programów "The Learning Circuit" obejmuje szereg poradników wideo, które na różne sposoby przeprowadzają widzów przez naukę i poznawanie płytki micro:bit. Te krótkie filmiki uczą użytkowników, jak korzystać z micro:bit we własnych projektach i pokazują oraz doradzają, jak wprowadzać projekty w życie. Fundacja Edukacyjna Micro:bit również oferuje szereg materiałów, publikowanych pod adresem microbit.org.

Aby dowiedzieć się więcej na temat płytki BBC micro:bit odwiedź stronę farnell.com/micro-bit.

źródło: Farnell