Praca dla inżyniera okiem ekspertów

| Gospodarka Aktualności

Społeczność element14, należąca do koncernu Avnet, ogłosiła premierę dwóch nowych ebooków, których celem jest pomoc projektantom elektroniki na drodze do udanej kariery, niezależnie od poziomu, na którym się aktualnie znajdują. Najnowsze ebooki, przygotowane w oparciu o wskazówki inżynierów pracujących dla niektórych ze światowej czołówki firm z branży elektronicznej, dostarczają eksperckich rad i sugestii na temat wszystkiego, począwszy od znajdywania pierwszej pracy, a kończąc na sposobach mierzenia swojego sukcesu.

Praca dla inżyniera okiem ekspertów

- Wiedza inżynierska cały czas jest bardzo pożądanym zestawem umiejętności, nawet obecnie, w tych tak bardzo niepewnych czasach. Cieszymy się, że możemy pomóc członkom naszej społeczności prowadzić swoje kariery w inżynierii i zaoferować im porady pochodzące od naszych partnerów, a dotyczące nie tylko sposobów na znalezienie pracy, ale też na zdobycie takiego stanowiska inżynierskiego, które będzie najlepiej dopasowane do danej osoby  - mówi Dianne Kibbey, Global Head of Community and Social Media, Społeczność element14.

Przedstawiciele element14 rozmawiali z inżynierami z takich firm, jak 3M, Molex, Kemet, Keysight i Tektronix, by poznać ich profesjonalne wskazówki, a następnie zawrzeć je w nowych ebookach. W tej grupie zdolnych projektantów elektroniki, znaleźli się zarówno inżynierowie z ponad 20-letnim doświadczeniem, jak i tacy, którzy dopiero niedawno zdobyli swoje wymarzone stanowiska.

Oprócz tematu znajdywania odpowiedniej pracy, ebooki omawiają inne ważne zagadnienia z dziedziny prowadzenia swojej kariery w inżynierii i branży projektowania elektroniki, w tym:

  • przebieg typowego dnia inżyniera,
  • sposoby budowania sieci kontaktów,
  • sposoby na rozpoczęcie kariery inżyniera,
  • sposoby znalezienia firmy o odpowiednio dopasowanej kulturze organizacyjnej,
  • dlaczego różnorodność w inżynierii jest ważna,
  • jak radzić sobie z porażką,
  • jakie umiejętności są najważniejsze na drodze do osiągnięcia sukcesu,
  • jak mierzyć sukces.

Więcej informacji i możliwość skorzystania ze wszystkich ebooków dostępnych dla członków element14 udostępnia strona element14.com/ebooks.

źródło: Farnell