Farnell wprowadza 12-megapikselową kamerę dla Raspberry Pi

| Gospodarka Optoelektronika

Farnell ogłosił wprowadzenie nowego modułu Raspberry Pi High Quality Camera, umożliwiającego stosowanie wymiennych obiektywów oraz wyposażonego w 12-megapikselowy sensor, przewyższający swoją rozdzielczością standard UHD. Moduł Raspberry Pi High Quality Camera to pierwszy tego typu produkt, jaki pojawił się na rynku. Jest idealny tak do zastosowań profesjonalnych, jak i do aplikacji konsumenckich, w których potrzebne jest uzyskanie jak najwyższej jakości obrazu oraz możliwość integracji ze specjalistycznymi układami optycznymi do realizacji widzenia maszynowego.

Farnell wprowadza 12-megapikselową kamerę dla Raspberry Pi

Moduł może sprawnie rejestrować zarówno zdjęcia, jak i nagrania wideo. Jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Raspberry Pi, począwszy od Raspberry Pi 1 Model B. Ponadto może być używany jako kamera podłączana do zwykłego komputera.

Raspberry Pi High Quality Camera sprawdzi się w szerokim zakresie aplikacji profesjonalnych, w tym w systemach widzenia maszynowego, robotyce, przemyśle i rolnictwie. Idealnie nadaje się też do domowych i profesjonalnych systemów bezpieczeństwa, pracujących w warunkach słabego oświetlenia. Kamerę można oprogramować tak, by zbierała dane na rzecz mechanizmów rozpoznawania twarzy i numerów rejestracyjnych oraz na potrzeby monitorowania miejsc parkingowych.

Dla profesjonalistów cenna będzie możliwość wymiany obiektywów, dzięki którym z łatwością zintegruje się kamerę z różnymi systemami monitoringu i kontroli jakości. Natomiast nauczycielom, twórcom i konsumentom największą radość sprawi szansa przeniesienia projektów opartych o Raspberry Pi na wyższy poziom. Wysoka rozdzielczość sensora umożliwia wyciąganie zdecydowanie większej ilości informacji za pośrednictwem obiektywu, tworząc obrazy, których nie dałoby się pozyskać za pomocą dotychczasowego modułu kamery Raspberry Pi Camera Module v2.

źródło: Farnell