Raspberry Pi teraz w wersji 8 GB pamięci RAM

| Gospodarka Aktualności

Farnell ogłosił wprowadzenie nowego wariantu komputera Raspberry Pi 4 Model B, wyposażonego w 8 GB wbudowanej pamięci, a więc o dwukrotnie większej pojemności niż w najlepszym dotychczasowym modelu. Dostępna moc obliczeniowa, pojemność pamięci i koszt urządzenia sprawiają, że jest to komputer idealnie zrównoważony, świetnie nadający się do aplikacji wymagających przetwarzania dużych ilości danych w czasie rzeczywistym, przy zachowaniu jak najmniejszych opóźnień.

Raspberry Pi teraz w wersji 8 GB pamięci RAM

Dobrymi przykładami użycia będą bramki krańcowe w sieciach oraz systemy widzenia maszynowego i rozpoznawania twarzy. W przypadku aplikacji obrazowania, funkcje komputera można z powodzeniem rozszerzyć doposażając go w niedawno wprowadzony moduł kamery - Raspberry Pi 12MP High Quality Camera - obsługujący wymienne obiektywy. 

Natomiast użytkownicy platformy, którzy korzystają z niej w roli komputera stacjonarnego z pewnością docenią zwiększone możliwości 8-gigabajtowej wersji płytki. Dzięki niej będą mogli lepiej przeglądać Internet, korzystać ze strumieni wideo w rozdzielczości UHD, grać w chmurze i przetwarzać obrazy bez opóźnień. 

Fakt, że komputer Raspberry Pi jest sprawdzony i stanowi zaufany sprzęt sprawia, że proces tworzenia nowych, złożonych aplikacji i prototypowania znacząco się przyspiesza, co przekłada się na istotną redukcję kosztów pracy profesjonalistów i funkcjonowania start-upów. Projektanci mogą dzięki temu mniej koncentrować się na sprzęcie, a spędzić więcej czasu, przywiązując wagę do wartości dodanej, jaką wprowadzają za pomocą własnych funkcji programowych.

źródło: Farnell