Farnell oferuje rynkową nowość - Raspberry Pi Zero 2 W

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Niewielki rozmiar, rozszerzony zestaw funkcji i niska cena sprawiają, że Raspberry Pi Zero 2 W jest idealnym komputerem do wykonywania zadań o niskim poborze mocy i do zastosowań w ograniczonej przestrzeni. Farnell, który włączył go właśnie do swojej oferty, jest najdłużej działającym partnerem Raspberry Pi i udostępnia pełną gamę tych jednopłytkowych komputerów.

Farnell oferuje rynkową nowość - Raspberry Pi Zero 2 W

Raspberry Pi Zero 2 W jest zbudowany na bazie systemu RP3A0 System-in-Package, który integruje układ BCM2710A1 używany w wariancie Raspberry Pi 3 z 512 MB pamięci LPDDR2 SDRAM. Klienci, którzy już czują się komfortowo w pracy z urządzeniami Raspberry Pi Zero, docenią dodatkową funkcjonalność Raspberry Pi Zero 2 W. Ten kompaktowy komputer nadaje się do realizowania projektów z zakresu Internetu Rzeczy (IoT) i aplikacji sieci bezprzewodowych, a także może być używany jako komputer ogólnego przeznaczenia.

Specyfikacja obejmuje m.in.: układ SoC BCM2710A1 stosowanego w modelu Raspberry Pi 3 z 512 MB pamięci RAM, czterordzeniowy, 64-bitowy procesor ARM Cortex-A53 1 GHz, procesor graficzny VideoCore IV, 512 MB pamięci LPDDR2 DRAM, zasilanie micro-USB, 40-pinowe złącze HAT, kompozytowe wideo i piny resetowania przez punkty testowe lutowania, a także złącze kamery CSI, łączność poprzez bezprzewodową sieć LAN 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2/Bluetooth Low Energy (BLE), gniazdo kart microSD, porty Mini HDMI i USB 2.0 OTG.

Urządzeniu towarzyszy gama akcesoriów, w tym zasilacz 5 VDC, obudowa, kabel HDMI 1 m, adapter HDMI (M/F), 10 cm kabel HDMI (M/F), adapter OTG i kabel USB 1 m.

źródło: Farnell

Zobacz również