Farnell wprowadza do oferty spektroskopy Broadcom

| Gospodarka Pomiary

Firma Farnell wzbogaciła swoją ofertę aparatury kontrolno-pomiarowej, dodając do niej nową rodzinę miniaturowych spektrometrów i powiązanych z nimi zestawów ewaluacyjnych firmy Broadcom. Nieduże, uniwersalne i niezawodne moduły spektrometryczne sprawdzają się w pomiarach przemysłowych i w mobilnej analityce.

Farnell wprowadza do oferty spektroskopy Broadcom

Nowe urządzenia mogą służyć do wykonywania dokładnych pomiarów w świetle ultrafioletowym (UV), widzialnym (VIS) i w bliskiej podczerwieni (NIR). Dobrze sprawdzają się w szerokim zakresie aplikacji, a w tym w sterowaniu i monitorowaniu procesów, diagnostyce medycznej, pomiarach jakości wody, analizie materiałowej i badaniu polimerów, pomiarach kolorów, analizie środowiskowej, pomiarach światła, spektroskopii Ramana i w kontroli jakości.

Spektrometry USB firmy Broadcom i powiązane z nimi zestawy ewaluacyjne obejmują m.in.:

  • Pracujący w podczerwieni spektrometr Qneo, który został zaprojektowany tak, by można było go integrować w dużych systemach, wymagających analizy optycznej, w zakresie fal od 950 nm do 1700 nm. Jest wyposażony w niechłodzoną matrycę InGaAs i pozwala na profesjonalne pomiary z dużą czułością. W przypadku tego spektrometru ważna jest wysoka wydajność optyczna i łatwa integracja, z możliwością użycia kilku interfejsów szeregowych.
  • Serię Qmini, która obejmuje miniaturowe systemy spektroskopii ze zintegrowanymi obwodami potrzebnymi do zastosowań w aplikacjach mobilnych oraz w przemyśle. Pracują one w zakresie fal UV, VIS i NIR. Dwa z 6 modeli charakteryzują się szerokim zakresem rejestrowanych fal, tj. od 190 nm do 1100 nm, jeden pracuje także z falami UV i jeden został zoptymalizowany pod kątem fal z widma widzialnego. Niewielkie rozmiary serii Qmini pozwalają na integrację tych modułów w aplikacjach, w których dostępna przestrzeń jest silnie ograniczona.
  • Serię Qwave2 oferującą wyjątkową wydajność w niewielkiej obudowie, a przy tym wzorcowe działanie w zakresie wyrafinowanych pomiarów fal UV, VIS i NIR. Parametry tych modułów są typowe dla spektrometrów znacznie większych rozmiarów. Qwave cechuje się wysoką czułością i rozdzielczością optyczną, dużym zakresem dynamicznym i stabilnością temperaturową. Duża rozdzielczość 3648-pikselowego, liniowego detektora CCD sprawia, że Qwave świetnie sprawdza się zarówno w laboratoriach, jak i jako komponent większych maszyn, budowanych przez producentów OEM.

Broadcom to wiodący dostawca układów półprzewodnikowych i infrastruktury rozwiązań programowych. Możliwy wybór obejmuje m.in. rozwiązania korporacyjne na potrzeby budowania, łączenia, zarządzania i zabezpieczania złożonych środowisk cyfrowych.

źródło: Farnell