Farnell podpisuje globalne porozumienie dystrybucyjne z Analog Devices

| Gospodarka Aktualności

Firma Farnell wzmocniła swoje portfolio układów półprzewodnikowych poprzez podpisanie nowego, globalnego porozumienia dystrybucyjnego z firmą Analog Devices. Będzie oferować usługę szybkiej wysyłki produktów tej marki, w tym wprowadzonych właśnie na rynek nowości. Poszerzona oferta umożliwi inżynierom-projektantom tworzenie nowych rozwiązań na potrzeby aplikacji aeronautycznych i obronnych, motoryzacyjnych, komunikacyjnych, konsumenckich, centrów danych, zastosowań w energetyce, w automatyce przemysłowej, aparaturze pomiarowej i w cyfrowych urządzeniach opieki zdrowotnej.

Farnell podpisuje globalne porozumienie dystrybucyjne z Analog Devices

Wysoce wydajne układy scalone Analog Devices, przeznaczone do przetwarzania sygnałów analogowych, mieszanych i cyfrowych, świetnie sprawdzą się w wielu rodzajach sprzętu elektronicznego, wykorzystywanego w aplikacjach komunikacji 5G, Internetu Rzeczy, cyberbezpieczeństwa, systemów radarowych, rozwiązań radiowych oraz w interfejsach czujnikowych i aplikacjach wymagających precyzyjnej technologii.

Farnell, poprzez dodanie komponentów marki Analog Devices, rozbudowuje następujące grupy produktowe:

  • układy do sygnałów mieszanych - wzmacniacze, przetworniki analogowo-cyfrowe i cyfrowo-analogowe, łączniki analogowe, komparatory i komponenty realizujące funkcje analogowe;
  • rozwiązania do zarządzania mocą - systemy zarządzania akumulatorami, przetwornice stałoprądowe, regulatory napięcia, układu LDO, sterowniki diod LED, inne sterowniki oraz układy scalone do zarządzania mocą (PMIC);
  • układy interfejsów - transceivery, odbiorniki, układy interfejsowe, sterowniki i podzespoły realizujące funkcje specjalne;
  • rozwiązania dla częstotliwości radiowych (RF) - wzmacniacze radiowe i moduły RF;
  • czujniki - sensory temperatury i sensory optyczne;
  • rozwiązania wbudowane - mikrokontrolery i układy DSP.

Produkty marek przejętych w przeszłości przez Analog Devices, takich jak Maxim Integrated i Trinamic, również znajdują się w ofercie firmy Farnell, w liczbie ponad 21,5 tysiąca urządzeń dostępnych na zamówienie. Klienci mogą teraz skonsolidować swoje zamówienia i składać je w jednym miejscu.

Analog Devices łączy technologie analogowe, cyfrowe i oprogramowanie, budując rozwiązania, które pomagają osiągać postępy w cyfryzacji fabryk, mobilności i cyfrowej opiece zdrowotnej, a ponadto wspierają walkę ze zmianami klimatu. Zatrudnia ponad 24 tysiące pracowników na całym świecie.

Produkty marki Analog Devices są już dostępne z szybką wysyłką w sklepie Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, w sklepie Newark w Ameryce Północnej oraz w serwisie element14 w Azji i krajach Pacyfiku.

źródło: Farnell

Zobacz również