Ogłoszono wyniki wyzwania projektowego z użyciem płytek Arduino

| Gospodarka Aktualności

Społeczność element14 ogłosiła zwycięzców konkursu "Ocal pszczoły – wyzwanie projektowe", którego celem było wykorzystanie rozwiązań do walki z alarmującym spadkiem populacji pszczół. Wyzwanie trwało od listopada do kwietnia. Uczestnicy byli zobowiązani do wykorzystania mocy płytek Arduino MKR1310 i Arduino Pro Nicla Vision.

Ogłoszono wyniki wyzwania projektowego z użyciem płytek Arduino

Spośród 25 projektów uczestników zespół sędziów uznał za zwycięzców dwa wyjątkowe projekty:

  •  
    "Ocal pszczoły – wyzwanie projektowe" - zwycięzki projekt
    Ralph Yamamoto, USA - Bee Healthy - laureat nagrody głównej - stworzył monitor pszczół IoT podłączony do sieci LoRa WAN, który gromadzi dane na temat makiety ula pszczół. Projekt został zweryfikowany w zakresie dźwięku generowanego w zdrowym ulu, monitorując ruch wewnątrz za pomocą Arduino Nicla Sense i Nicla Vision. Zdalny węzeł jest zasilany energią słoneczną i wykorzystuje sieć The Things Network do komunikacji.
  • Gough Lui, Australia - Bee Watch - zdobywca drugiego miejsca - stworzył platformę zdalnego monitorowania pszczół o niskim poborze mocy, z osłoną środowiskową OMRON, czujnikiem czasu lotu na podczerwień, komunikacją LoRA WAN i lekkim układem MQTT na potrzeby telemetrii. Są to niesamowite blogi z doskonałym wykorzystaniem wizji komputerowej, która jest szkolona na literze B, ze względu na brak dostępu do prawdziwych pszczół.

W uznaniu wyjątkowej jakości zgłoszeń do konkursu, społeczność element14 wyśle również nagrody do dwóch zwycięzców z wyróżnieniem:

  • Doug Wong, Kanada - BeeAInspector,
  • Nico Te Winkel, Kanada - Honey Bee Safe.

Zwycięzcy zostali wybrani na podstawie różnych kryteriów, w tym kreatywnego wykorzystania ich zestawów do opracowania skutecznych rozwiązań dla populacji pszczół oraz rywalizacji co najmniej pięciu postów na blogu w ramach konkursu.

Zdobywca głównej nagrody otrzymał rower elektryczny VIVI dla dorosłych o wartości około 1399 USD, wraz z darowizną w wysokości 500 USD na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się pszczołami. Zdobywca drugiego miejsca otrzymał elektryczną hulajnogę Segway Ninebot ES1L o wartości około 800 USD, wraz z darowizną w wysokości 500 USD na rzecz organizacji charytatywnej zajmującej się pszczołami. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrodę w postaci hotelu dla pszczół.

Więcej informacji o zwycięskich projektach: https://community.element14.com/challenges-projects/design-challenges/save-the-bees-design-challenge/b/blog/posts/winners---save-the-bees-design-challenge.

Farnell prowadzi też globalną kampanię mającą na celu ratowanie pszczół. Za każde zamówienie, jedna pszczoła zostanie uratowana dzięki darowiźnie wspierającej misję firmy, polegającą na adopcji trzech milionów pszczół na całym świecie w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Więcej informacji: https://pl.farnell.com/save-the-bees.

źródło: Farnell