Farnell oferuje komponenty Power Integrations

| Gospodarka Komponenty

Poszerzony wybór rozwiązań firmy Power Integrations obejmuje obecnie 45 komponentów wysokiej mocy, w tym wyspecjalizowane układy do sterowania bramkami. Są one dostępne do nabycia z szybką wysyłką z magazynów Farnella.

Farnell oferuje komponenty Power Integrations

Wybór wysokiej mocy układów marki Power Integrations sprowadza się do serii:

  • SCALE-2: układy typu Plug-and-Play,
  • ISO5125I: zasilacze DC-DC,
  • SCALE-2: układy sterujące,
  • SCALE-2+: układy sterujące,
  • SCALE-iDriver: układy sterujące, spełniające wymogi kwalifikacji AEC-Q100.

Układy dużej mocy, wytwarzane przez firmę Power Integrations mogą być stosowane przez projektantów jako łatwe w połączeniu elementy sterujące bramkami tranzystorów IGBT z napięciami zaporowymi z zakresu od 600 V do 6500 V, dostarczające od 1 W do 20 W mocy na bramkę na kanał. Dostępne są też układy sterujące dla tradycyjnych MOSFET-ów i układów MOSFET lub IGBT, wykonanych z węglika krzemu. Układy serii SCALE to kluczowe komponenty dla systemów dużej mocy, tj. np. stosowanych w energetyce słonecznej i wiatrowej, w napędach silników przemysłowych, motoryzacji, pojazdach elektrycznych, na kolei i do przesyłania energii stałoprądowymi liniami wysokiego napięcia.

Uniwersalna technologia układów sterowania bramkami, opracowana przez firmę Power Integrations, obejmuje też podzespoły typu plug-and-play, na które składa się duży wybór modułów sterujących wysokiej mocy i wysokich napięć. Wszystkie układy sterujące typu plug-and-play zawierają przetwornice stałoprądowe, zabezpieczenia przeciwzwarciowe, zabezpieczenia na wypadek napływu zbyt dużej ilości energii ze sterowanych obwodów o dużej indukcyjności, funkcje monitorowania napięcia zasilania i wiele innych przydatnych cech.

- Cieszymy się, że możemy zaoferować kompleksowy wybór układów wysokiej mocy firmy Power Integrations, a w tym podzespoły certyfikowane na potrzeby aplikacji motoryzacyjnych. Ta bogata oferta pozwala nam mieć pewność, że możemy wspierać szersze grono odbiorców – w tym projektantów potrzebujących najnowszych rozwiązań z zakresu przetwarzania mocy, do instalacji w elektrycznych pojazdach oraz samochodach hybrydowych typu plug-in. Farnell ma także w swoich magazynach podzespoły przeznaczone dla rozwijającego się rynku układów z węgliku krzemu i MOSFETów, dzięki czemu będzie mógł odpowiedzieć na potrzeby tych rewolucyjnych rynków. Poszerzając nasz wybór komponentów wysokiej mocy firmy Power Integrations, umożliwiamy naszym klientom utrzymanie przewagi konkurencyjnej i wprowadzanie na rynek nowych, innowacyjnych rozwiązań, znacznie szybciej niż było to dotąd możliwe - powiedział Simon Meadmore, Vice President of Product and Supplier Management w firmie Farnell.

Układy scalone firmy Power Integrations pozwalają na budowę niedużych, efektywnych energetycznie zasilaczy AC/DC, przeznaczonych do różnorodnych urządzeń, a w tym smartfonów, sprzętu domowego, systemów inteligentnych budynków, automatyki biznesowej, inteligentnych mierników zużycia mediów, oświetlenia LED-owego oraz wszelkiego rodzaju aplikacji przemysłowych i aplikacji Internetu Rzeczy. Klienci mogą także skorzystać z programu Pi Expert – zautomatyzowanego narzędzia do projektowania zasilaczy, który obsługuje zarówno krzemowe MOSFET-y, jak i komponenty wykonane w technologii PowiGaN oraz ma zapisane liczne architektury zasilaczy. To internetowe narzędzie przyspiesza proces projektowania, automatycznie generując pełne schematy, wskazania co do niezbędnych elementów magnetycznych oraz kompletny zestaw potrzebnych materiałów, a to wszystko na podstawie podstawowych parametrów podawanych na wejściu.

źródło: Farnell

Zobacz również