Farnell otwiera w Krakowie nowe biuro

| Gospodarka Aktualności

Firma Farnell przeniosła się do nowego biura w Krakowie, zapewniając ponad 130 pracownikom nowoczesne środowisko pracy. Globalny dystrybutor komponentów, produktów i rozwiązań elektronicznych podjął decyzję o długofalowym związaniu przyszłości firmy z Polską. Od 2012 roku Farnell miał już w Krakowie biuro. Nowy obiekt o powierzchni 1200 m2 został zaprojektowany tak, by uwzględnić zmiany w sposobie pracy i dostosować je do charakterystyki trybu hybrydowego.

Farnell otwiera w Krakowie nowe biuro

Zastosowane rozwiązania i materiały przyjazne dla środowiska sprawiają, że budynek charakteryzuje się zmniejszonym zużyciem energii. Efekt ten osiągnięto poprzez instalację oświetlenia SMART LED z czujnikami ruchu i zmierzchu oraz dostęp do światła dziennego z każdego miejsca pracy, a także dzięki inwestycji w najwyższej klasy sprzęt elektroniczny spełniający międzynarodowe normy energetyczne. Ponadto biuro zostało wyposażone w meble firmy Nowy Styl, aby zapewnić najwyższy komfort. Na zewnątrz budynku znajduje się zielony dziedziniec tworzący przyjazną przestrzeń i oferujący pracownikom miejsca do odpoczynku.

Pierwsze krakowskie biuro Farnella zatrudniało 30 pracowników obsługujących klientów z całej Europy Wschodniej. Zespół powiększył się ponad czterokrotnie, obecnie zatrudniając osoby pracujące w 15 językach, które prowadzą obsługę klienta w 26 krajach, zajmując się sprzedażą, zarządzaniem aktywami, wycenami, marketingiem, wsparciem technicznym, kwestiami prawnymi i tłumaczeniami.

- Projekt nowego biura został dostosowany nie tylko do nowej lokalizacji, ale także do hybrydowego trybu pracy. Znalazło to odzwierciedlenie w układzie funkcjonalnym wspierającym współpracę i umożliwiającym elastyczne użytkowanie biura, dostosowane do zmieniających się potrzeb i różnorodnych rodzajów aktywności użytkowników. Projektując nową przestrzeń, położyliśmy nacisk na przestrzenie wspólne - różnej wielkości sale spotkań oraz przestrzenie socjalne, które sprzyjają integracji pracowników - mówi Agnieszka Ulatowska, Senior Architect w Colliers Define.

Firma Colliers Define odpowiadała także za realizację prac w zakresie fit-outu – kompleksowe wykończenie nowego biura, dostawę mebli, systemu AV i zieleni.

Otwarcie nowego biura w Krakowie jest najnowszą znaczącą inwestycją firmy Farnell w działalność w regionie EMEA, po zakończeniu we wrześniu 2022 r. - wartego 6 milionów funtów - remontu głównej siedziby w Leeds, w Wielkiej Brytanii.

źródło: Farnell