Rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

| Prezentacje firmowe Zasilanie

Firma Farnell rozpoczęła dostawy produkowanych przez firmę Murata rozwiązań z zakresu szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Dostawy realizowane są wprost z magazynów Farnella. Murata to globalny lider w optymalizacji infrastruktury na potrzeby pojazdów elektrycznych.

Rozwiązania do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych

Inżynierowie-projektanci mogą zmaksymalizować wydajność systemów ładowania dzięki wiodącym na rynku rozwiązaniom marki Murata. Poszerzony wybór produktów. Wśród nowych rozwiązań Muraty znajdują się m.in.:

  • Dławiki dla sygnałów wspólnych serii DLW, przeznaczone dla linii sygnałowych i linii zasilania - stosując dławiki serii DLW, inżynierowie-projektanci mogą zredukować szumy problematyczne przede wszystkim w liniach transmisyjnych opartych o sygnały różnicowe, stosowane w motoryzacji oraz w aplikacjach ładowania pojazdów elektrycznych. Omawiane produkty mają niedużą wysokość i bardzo wysoką częstotliwość rezonansową, dzięki czemu pozwalają na odcinanie zakłóceń o dużych częstotliwościach, a więc będą szczególnie przydatne w liniach sygnałowych przekazujących dane z dużą szybkością. W przypadku dławików serii DLW stosowanych z liniami zasilającymi, warto zwrócić uwagę na możliwość pracy z dużymi prądami (nawet do 6 A), dzięki czemu można je stosować z na złączach przy zasilaczach sieciowych. Dławiki te dostępne są w różnych rozmiarach.
  • Przetwornice stałoprądowe serii MGJ1 - jest to idealne rozwiązanie na potrzeby zasilania obwodów sterujących tranzystorami IGBT i tranzystorami FET, wykonanymi z węglika krzemu, a stosowanymi w inwerterach. Cechują się bardzo małą pojemnością izolacji, która mimo to jest w stanie wytrzymać ciągłe napięcie stałe na poziomie 3 kV, a jej współczynnik CMTI przekracza 200 kV/µS. Przetwornice serii MGJ1 mogą pracować z różnymi, asymetrycznymi napięciami na wyjściu, co pozwala optymalnie dobrać poziomy sterowania bramkami, tak by zmaksymalizować sprawność budowanego systemu. Przetwornice MGJ1 poleca się także na potrzeby aplikacji medycznych i aplikacji związanych z automatyzacją zakładów przemysłowych.
  • Kondensatory DK1 serii Y1 - są polecane do stosowania we wszelkiego rodzaju impulsowych zasilaczach sieciowych, w których ważne jest by użyte komponenty nie były zbyt wysokie, a więc dla których klasyczne kondensatory są po prostu zbyt duże. W podzespołach DK1 wyprowadzenia mają kształt płytek nałożonych na ceramiczne, okrągłe dielektryki, umieszczone wewnątrz obudowy z tworzywa sztucznego, co pozwoliło zredukować rozmiar wyprowadzeń i zmieścić się w wysokości 2,5 mm lub nawet mniejszej. Omawiane kondensatory są certyfikowane pod kątem bezpieczeństwa i należy je stosować po stronie pierwotnej przetwornicy, dzięki czemu mogą eliminować szumy, jakie typowo pojawiają się w większości sieciowych instalacji prądu elektrycznego. Kondensatory DK1 można też instalować w niewielkim sprzęcie audiowizualnym, w systemach oświetlenia LEDowego oraz w systemach komputerowych, przeznaczonych do montażu w szafach 19-calowych i umieszczanych w obudowach o wysokości 1U.

Murata to lider w dziedzinie projektowania, produkcji i sprzedaży ceramicznych, pasywnych komponentów i rozwiązań elektronicznych, a także modułów komunikacyjnych i modułów zasilania. Firma rozwija zaawansowane materiały elektroniczne i najbardziej zaawansowane technologicznie, wielofunkcyjne moduły, przystosowane do bardzo gęstego montażu. Rozwiązania marki Murata na potrzeby ładowania pojazdów elektrycznych i systemów zasilania, a także moduły komunikacyjne, czujniki i komponenty pasywne, są z powodzeniem wykorzystywane w pojazdach, sprzęcie telekomunikacyjnym, ochronie zdrowia oraz na rynku przemysłowym i w konsumenckich urządzeniach elektronicznych.

źródło: Farnell