Farnell organizuje kolejną globalną ankietę IoT

| Gospodarka Aktualności

Firma Farnell zaprasza do wzięcia udziału w czwartej, globalnej ankiecie IoT. Badanie to stanowi okazję dla projektantów i inżynierów zajmujących się Internetem Rzeczy i Przemysłowym IoT, by podzielić się wiedzą na temat rynku. Ankieta będzie dostępna do 18 marca 2022 roku, a jej wyniki zostaną opublikowane wiosną.

Farnell organizuje kolejną globalną ankietę IoT

Uczestnicy (z państw, które spełniają wymogi regulaminu), mogą także wziąć udział w konkursie, by spróbować wygrać następujące nagrody:

  • Apple iPAD 10,2 cala;
  • kartę podarunkową do sklepu Amazon o wartości 250 funtów (lub zbliżonej, wyrażonej w lokalnej walucie);
  • kartę podarunkową do sklepu Amazon o wartości 50 funtów (lub zbliżonej, wyrażonej w lokalnej walucie).

Pytania zostały przygotowane tak, by zdobyć wiedzę na temat branży IoT, a pozyskane odpowiedzi mają dać lepsze zrozumienie technologii, wyzwań i szans, z jakimi spotykają się projektanci rozwiązań IoT. Rezultaty pokażą w jaki sposób branża IoT zmienia się z roku na rok, odkrywając pełny obszar potencjalnych aplikacji i trendów rynkowych.

Zrozumienie ciągłego wpływu pandemii COVID-19 na rozwój IoT to także ważny cel ankiety. W latach 2020-2021 pandemia silnie zadziałała na IoT, prowadząc do szybkich wzrostów i rozwoju, szczególnie w dziedzinie nowych, medycznych urządzeń diagnostycznych i zautomatyzowanych systemów testowania, a także doprowadziła do powstania nowej aparatury medycznej, wyposażonej w zaawansowane funkcje komunikacyjne. Globalne niedobory kluczowych komponentów produkcyjnych i problemy w łańcuchach dostaw wpłynęły też negatywnie na systemy przemysłowe.

Co wynika z ankiety IoT na rok 2021?

Najważniejsze wyniki uzyskane z ankiety z 2021 roku pozwoliły odkryć, że rola IoT w automatyce przemysłowej i aplikacjach sterowania, kluczowych z punktu widzenia realizacji systemów Przemysłu 4.0, silnie rośnie. Do trzech kluczowych segmentów rynku, wiodących w aplikacjach IoT należą: automatyka i sterowanie w przemyśle (25%), automatyka domowa (18%) oraz sztuczna inteligencja (12%). Pomimo że automatyka i sterowanie w przemyśle to główny rynek dla IoT, ankietowani wskazywali, że przyjmowanie idei Przemysłu 4.0 wciąż przebiega powoli, przede wszystkim ze względu na obawy o bezpieczeństwo (32%) i z uwagi na brak strategii biznesowych (30%), co opóźnia wdrażanie i integrację inteligentnych systemów produkcyjnych. Bezpieczeństwo wciąż jest najważniejszym z aspektów, jaki poruszają deweloperzy (29%) podczas prac nad nowymi projektami. Jest to także ich główna obawa (36%). Na kolejnych miejscach ankietowani wskazali łączność i kompatybilność z innymi urządzeniami. To właśnie zwiększona możliwość współpracy ze sobą urządzeń oraz powiązana z tym certyfikacja względem nowych standardów, zostały wymienione zarówno w ankiecie z 2019, jak i 2020 roku jako kluczowe czynniki przyspieszające możliwości korzystania z IoT.

Przejdź na stronę ankiety IoT firmy Farnell i spróbuj szans w konkursie!
Zasady udostępniania ankietyi regulamin konkursu.

źródło: Farnell