Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Industrial Shields

| Gospodarka Aktualności

Farnell ogłosił podpisanie nowego porozumienia z firmą Industrial Shields - czołowym twórcą i producentem urządzeń automatyki przemysłowej (sterowników PLC i komputerów panelowych), bazujących na sprzęcie z otwartymi plikami źródłowymi. Dobrym przykładem takich urządzeń są platformy Raspberry Pi i Arduino.

Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Industrial Shields

Urządzenia automatyki firmy Industrial Shields oferują klientom znajome środowisko programistyczne. Wykorzystanie sprzętu typu open source daje wiele korzyści inżynierom, którzy zajmują się projektowaniem, a tym samym tworzą szanse na obniżenie kosztów wprowadzenia na rynek wyrobów klasy przemysłowej oraz na skrócenie czasu tego procesu, względem sytuacji, w której samodzielnie projektuje się płytki procesorowe.

Nowe porozumienie rozszerza w firmie Farnell dostępność produktów z zakresu automatyki przemysłowej i systemów sterowania, dając klientom bogatszy wybór, szczególnie w odniesieniu do projektowania systemów monitorowania, sterowania oraz rozwiązań z dziedziny automatyki, bazujących na komputerach jednopłytkowych (SBC - Single Board Computers). Dodanie do oferty nowej rodziny sterowników PLC, komputerów panelowych i płytki komunikacyjnej Open Mote B - cechującej się niezwykle małym poborem mocy i przeznaczonej do zastosowań w Internecie Rzeczy (IoT – Internet of Things) - umożliwi klientom zrewolucjonizowanie sposobu w jaki projektuje się systemy sterowania.

Industrial Shields jest pionierem, jeśli chodzi o zastosowanie sterowników PLC i komputerów panelowych w celu upowszechnienia technologii automatyki przemysłowej. Bogaty wybór produktów odpowiada integratorom systemów i firmom inżynierskim tworzącym systemy automatyzujące zadania, uniwersytetom czy profesjonalnym inżynierom-projektantom, a nawet hobbystom i twórcom poszukującym niedrogich i elastycznych rozwiązań. Farnell gromadzi w magazynach pełny wybór produktów Industrial Shields, w tym urządzenia automatyki przemysłowej, takie jak m.in.:

  • Komputer panelowy Touchberry Pi 10.1 Panel PC bazujący na Raspberry Pi 4B, który obejmuje rezystancyjny panel wykrywający wielodotyk i jest dostępny w dwóch rozmiarach: 10,1" - w obudowie aluminiowej lub 7" - w obudowie z tworzywa sztucznego. Komputer ten może pracować pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym Raspbiana, Linuksa lub Androida. Co więcej, można go zasilać napięciem z dużego zakresu, tj. od 12 V do 24 VDC. Obsługuje do 12 GPIO. Dostępne są też interfejsy: ethernetowy i Wi-Fi oraz porty USB, I2C, SPI i UART. Produkt idealnie nadaje się do aplikacji, które polegają na monitorowaniu i sterowaniu liniami produkcyjnymi, maszynami lub całymi instalacjami.
  • Rodzina produktów ARDBOX PLC bazująca na płytce Arduino Leonardo i mająca 20 uniwersalnych wejść i wyjść pozwalających na przyjmowanie sygnałów analogowych i cyfrowych, w tym na generowanie sygnału PWM. Opcjonalnie dostępne jest wyjście przekaźnikowe do sterowania urządzeniami prądu przemiennego. Z użyciem interfejsu I2C można podłączyć do 127 modułów, co oznacza, że sumarycznie da się obsłużyć do 7100 uniwersalnych wejść/wyjść. Wśród innych cech warto wymienić zegar czasu rzeczywistego i wsparcie dla kart microSD. Rodzina produktów ARDBOX PLC obejmuje szeroki wybór opcjonalnych interfejsów komunikacyjnych, w tym USB, RS-485, działający w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus, co czyni te urządzenia idealnymi do systemów sterowania przemysłowego, wykorzystywanych w fabrykach, halach produkcyjnych oraz w górnictwie.
  • Rodzina M-DUINO PLC obejmująca sterowniki PLC z obsługą Ethernetu, które mogą współpracować z dowolnymi przemysłowymi systemami sterowania, wymagającymi analogowych i cyfrowych wejść i wyjść. Dostępne są również wyjścia przekaźnikowe do sterowania urządzeniami zasilanymi prądem przemiennym. W rodzinie M-DUINO znajdują się sterowniki PLC obejmujące od 17 do 59 wejść/wyjść, w konfiguracjach do 36 wejść lub do 31 wyjść. Tak, jak w przypadku rodziny ARDBOX PLC, seria M-DUINO pozwala na podłączenie do 127 modułów przez I2C, a więc na obsługę do 7100 wejść i wyjść. Ma też zegar czasu rzeczywistego i obsługuje karty microSD. Wśród dostępnych interfejsów komunikacyjnych znajdują się: USB, RS-485 - działający w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus.

źródło: Farnell