Farnell podpisuje umowę dystrybucyjną z Industrial Shields

Farnell ogłosił podpisanie nowego porozumienia z firmą Industrial Shields - czołowym twórcą i producentem urządzeń automatyki przemysłowej (sterowników PLC i komputerów panelowych), bazujących na sprzęcie z otwartymi plikami źródłowymi. Dobrym przykładem takich urządzeń są platformy Raspberry Pi i Arduino.

Posłuchaj
00:00

Urządzenia automatyki firmy Industrial Shields oferują klientom znajome środowisko programistyczne. Wykorzystanie sprzętu typu open source daje wiele korzyści inżynierom, którzy zajmują się projektowaniem, a tym samym tworzą szanse na obniżenie kosztów wprowadzenia na rynek wyrobów klasy przemysłowej oraz na skrócenie czasu tego procesu, względem sytuacji, w której samodzielnie projektuje się płytki procesorowe.

Nowe porozumienie rozszerza w firmie Farnell dostępność produktów z zakresu automatyki przemysłowej i systemów sterowania, dając klientom bogatszy wybór, szczególnie w odniesieniu do projektowania systemów monitorowania, sterowania oraz rozwiązań z dziedziny automatyki, bazujących na komputerach jednopłytkowych (SBC - Single Board Computers). Dodanie do oferty nowej rodziny sterowników PLC, komputerów panelowych i płytki komunikacyjnej Open Mote B - cechującej się niezwykle małym poborem mocy i przeznaczonej do zastosowań w Internecie Rzeczy (IoT – Internet of Things) - umożliwi klientom zrewolucjonizowanie sposobu w jaki projektuje się systemy sterowania.

Industrial Shields jest pionierem, jeśli chodzi o zastosowanie sterowników PLC i komputerów panelowych w celu upowszechnienia technologii automatyki przemysłowej. Bogaty wybór produktów odpowiada integratorom systemów i firmom inżynierskim tworzącym systemy automatyzujące zadania, uniwersytetom czy profesjonalnym inżynierom-projektantom, a nawet hobbystom i twórcom poszukującym niedrogich i elastycznych rozwiązań. Farnell gromadzi w magazynach pełny wybór produktów Industrial Shields, w tym urządzenia automatyki przemysłowej, takie jak m.in.:

  • Komputer panelowy Touchberry Pi 10.1 Panel PC bazujący na Raspberry Pi 4B, który obejmuje rezystancyjny panel wykrywający wielodotyk i jest dostępny w dwóch rozmiarach: 10,1" - w obudowie aluminiowej lub 7" - w obudowie z tworzywa sztucznego. Komputer ten może pracować pod kontrolą różnych systemów operacyjnych, w tym Raspbiana, Linuksa lub Androida. Co więcej, można go zasilać napięciem z dużego zakresu, tj. od 12 V do 24 VDC. Obsługuje do 12 GPIO. Dostępne są też interfejsy: ethernetowy i Wi-Fi oraz porty USB, I2C, SPI i UART. Produkt idealnie nadaje się do aplikacji, które polegają na monitorowaniu i sterowaniu liniami produkcyjnymi, maszynami lub całymi instalacjami.
  • Rodzina produktów ARDBOX PLC bazująca na płytce Arduino Leonardo i mająca 20 uniwersalnych wejść i wyjść pozwalających na przyjmowanie sygnałów analogowych i cyfrowych, w tym na generowanie sygnału PWM. Opcjonalnie dostępne jest wyjście przekaźnikowe do sterowania urządzeniami prądu przemiennego. Z użyciem interfejsu I2C można podłączyć do 127 modułów, co oznacza, że sumarycznie da się obsłużyć do 7100 uniwersalnych wejść/wyjść. Wśród innych cech warto wymienić zegar czasu rzeczywistego i wsparcie dla kart microSD. Rodzina produktów ARDBOX PLC obejmuje szeroki wybór opcjonalnych interfejsów komunikacyjnych, w tym USB, RS-485, działający w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus, co czyni te urządzenia idealnymi do systemów sterowania przemysłowego, wykorzystywanych w fabrykach, halach produkcyjnych oraz w górnictwie.
  • Rodzina M-DUINO PLC obejmująca sterowniki PLC z obsługą Ethernetu, które mogą współpracować z dowolnymi przemysłowymi systemami sterowania, wymagającymi analogowych i cyfrowych wejść i wyjść. Dostępne są również wyjścia przekaźnikowe do sterowania urządzeniami zasilanymi prądem przemiennym. W rodzinie M-DUINO znajdują się sterowniki PLC obejmujące od 17 do 59 wejść/wyjść, w konfiguracjach do 36 wejść lub do 31 wyjść. Tak, jak w przypadku rodziny ARDBOX PLC, seria M-DUINO pozwala na podłączenie do 127 modułów przez I2C, a więc na obsługę do 7100 wejść i wyjść. Ma też zegar czasu rzeczywistego i obsługuje karty microSD. Wśród dostępnych interfejsów komunikacyjnych znajdują się: USB, RS-485 - działający w trybie Full Duplex lub Half Duplex, RS-232, I2C i Modbus.

Źródło: Farnell

Powiązane treści
Farnell wyprodukował 5 mln płytek micro:bit - czas na nową wersję
Farnell organizuje nową edycję Winter Games
Farnell poszerza ofertę o komponenty pasywne firmy KOA
Farnell oferuje rozwiązania ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT
Społeczność element14 ogłasza zwycięzców corocznego konkursu
Farnell nawiązuje globalne porozumienie z National Instruments
Nowy ebook Farnella: "The era of AIoT: Context, Capabilities and Future of AIoT"
Farnell udostępnia wyjątkowe rabaty i oferty pakietowe
Farnell poszerza ofertę o zasilacze marki Sorensen
Farnell wprowadza 12-megapikselową kamerę dla Raspberry Pi
Farnell rozwija ofertę aparatury własnej marki Multicomp Pro
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Gospodarka
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
Gospodarka
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów