Farnell oferuje rozwiązania ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT

| Gospodarka Mikrokontrolery i IoT

Firma Farnell rozpoczęła dostawy produktów marki ON Semiconductor, by wspierać nową platformę, opracowaną przez firmę ON Semiconductor i koncern Avnet. Celem nowej platformy jest pomoc producentom OEM w szybszym rozwijaniu urządzeń pracujących w sieciach Internetu Rzeczy (IoT). Usuwa ona przeszkody stojące na drodze inżynierom projektującym urządzenia IoT, dzięki pomocy zaufanych partnerów z firm EBV Elektronik i Avnet Silica oraz wykorzystywaniu najnowocześniejszych komponentów.

Farnell oferuje rozwiązania ON Semiconductor przyspieszające innowacje w IoT

Za sprawą szybkiego systemu prototypowania, opracowanego przez ON Semiconductor, nowa platforma upraszcza proces budowania urządzeń korzystających z Internetu Rzeczy. Omawiane rozwiązanie jest prekonfigurowane do łączenia się z aplikacjami IoT i dostawcami usług przez chmurę.

Platforma IoTConnect firmy Avnet została oparta na chmurze Microsoft Azure i na powiązanym programie Avnet IoT Partner Program, który umożliwił realizację takiego połączenia. Powstałe środowisko eliminuje złożoność, związaną typowo z procesem rozwijania aplikacji IoT, umożliwiając producentom OEM łatwe budowanie produktów i doświadczeń związanych z użytkowaniem tych produktów, a także wprowadzanie rozwiązań na rynek szybciej, przy jednoczesnym zmniejszaniu ryzyka.

Pierwszym ze wspieranych rozwiązań firmy ON Semiconductor jest zestaw RSL10 Sensor Development Kit, który został przygotowany z myślą o aplikacjach takich, jak przemysłowe urządzenia noszone, monitorowanie zasobów i inteligentne systemy czujnikowe. W zestawie znalazły się m.in. pobierający najmniej mocy w swojej kategorii, oparty o pamięć Flash, układ radiowy dla protokołu Bluetooth Low Energy oraz szereg zaawansowanych czujników środowiskowych. Wśród nich sensor inercyjny (3-osiowy akcelerometr, 3-osiowy żyroskop i pobierający niewiele prądu inteligentny hub do monitorowania ruchu), czujnik geomagnetyczny oraz czujnik natężenia oświetlenia otoczenia. Zestaw jest już dostępny w firmie Farnell i oferowany w dwóch wersjach: podstawowej (RSL10-SENSE-GEVK) oraz z debuggerem (model RSL10-SENSE-DB-GEVK).

źródło: Farnell