Farnell dostarcza układy PMIC firmy Nordic Semiconductor

| Gospodarka Komponenty

Farnell poszerzył ofertę wyrobów Nordic Semiconductor o najmniejsze na rynku rozwiązania do zarządzania mocą – tj. układ nPM1100 Power Management IC (PMIC) i powiązany z nim zestaw ewaluacyjny. Do typowych aplikacji, w jakich można użyć nPM1100 należą: elektronika noszona, piloty zdalnego sterowania, osobiste urządzenia medyczne i sensory dla inteligentnych budynków. Układ pozwala na ładowanie niewielkich akumulatorów, jednocześnie sprawnie zarządzając energią w aplikacjach, gdzie dostępna przestrzeń jest silnie ograniczona.

Farnell dostarcza układy PMIC firmy Nordic Semiconductor

Układ Nordic Semiconductor nPM1100 może zostać użyty jako uniwersalny PMIC w dowolnej aplikacji korzystającej z akumulatorów litowo-jonowych lub litowo-polimerowych. Zajmuje na płytce drukowanej jedynie 23 mm², dzięki czemu idealnie sprawdza się w zaawansowanych urządzeniach noszonych, sprzęcie medycznym wymagającym komunikacji z otoczeniem, a także w innych zadaniach, gdzie dostępna przestrzeń jest silnie ograniczona. Sam nPM1100 nie wymaga oprogramowania konfiguracyjnego by działać, gdyż wszystkie ustawienia można wykonać za pomocą pinów podzespołu.

Nordic Semiconductor to producent układów półprzewodnikowych, który nie posiada własnych fabryk. Jest pionierem w dziedzinie komunikacji bezprzewodowej z ultraniską mocą - to za sprawą nagradzanych rozwiązań Bluetooth LE, które uczyniły z firmy lidera rynkowego. Ponadto firma ma szerokie osiągnięcia w tworzeniu rozwiązań na potrzeby interfejsu ANT+, sieci Bluetooth o topologii kraty oraz sieci Thread i ZigBee. Najnowsze technologie Nordic Semiconductor, powiązane z sieciami NB-IoT i LTE-M, pozwalają na wykorzystanie infrastruktury IoT do rozszerzania zakresu działania systemów IoT.

źródło: Farnell