Element14 ogłasza Low Power IoT Design Challenge

| Gospodarka Projektowanie i badania

Członkowie społeczności element14 mogą wziąć udział w wyzwaniu projektowym dotyczącym wykorzystywania zestawów Infineon Technology do budowy urządzeń IoT o niskim poborze mocy, które usprawniają projektowanie przemysłowe. Aby wziąć udział w konkursie należy przesłać zgłoszenie do 25 lipca.

Element14 ogłasza Low Power IoT Design Challenge

Istnieje kilka aplikacji do projektowania przemysłowego, które mogą skorzystać na niższym poborze mocy i łatwiejszych w użyciu rozwiązaniach wbudowanych, ostatecznie oszczędzając czas, pieniądze i zwiększając przepustowość operacyjną. Infineon Technologies zapewnia użytkownikom optymalny sprzęt i platformę do budowania inteligentnych, energooszczędnych i bezpiecznych systemów IoT, a także łatwe w użyciu i elastyczne oprogramowanie do realizacji pomysłów.

Członkowie społeczności element14 zostali zaproszeni do wykorzystania zestawu Infineon Technologies PSoC 6S2 + AIROC WiFi/Bluetooth Pioneer Kit wraz ze środowiskiem ModusToolbox Software do zbudowania urządzenia IoT o niskim poborze mocy, w celu stworzenia innowacyjnego projektu. Przykładowe zastosowania mogą obejmować hub czujników automatyki przemysłowej, moduł konserwacji predykcyjnej lub monitor jakości powietrza.

Przesyłając zgłoszenie można stać się jednym z 20 pretendentów i otrzymać zestaw PSOC 6S2 + AIROC Wi-Fi/Bluetooth Pioneer Kit, aby zbudować wybrany projekt. Uczestnicy konkursu, przedstawieni 2 sierpnia, będą mieli około 10 tygodni na zbudowanie swoich projektów i stworzenie 10 postów na blogu, w których podzielą się swoimi postępami z członkami społeczności element14. Zgłoszenia będą oceniane przez jurorów pod względem oryginalności, innowacyjności i walorów technicznych.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 11-calowego iPada Pro 128 GB i ładowarkę zasilaną energią słoneczną, a zdobywca miejsca drugiego otrzyma iPada mini, również z ładowarką zasilaną energią słoneczną. Aby mieć szansę na wygranie jednej z tych nagród, uczestnicy muszą zbudować swój projekt o niskim poborze mocy, korzystając z zestawu Pioneer i ModusToolbox.

Odwiedź stronę Low Power IoT Design Challenge!

źródło: Farnell

Zobacz również