Społeczność element14 organizuje halloweenowy konkurs #ADifferentHalloween

| Gospodarka Aktualności

W czasach, gdy COVID-19 wciąż wpływa na życie milionów ludzi z całego świata, zapowiada się, że tegoroczne Halloween będzie mocno różniło się od dotychczasowych. Wizja chodzenia od drzwi do drzwi stała się dla wielu trudnym, jeśli nie nawet niebezpiecznym zadaniem. Aby odpowiedzieć na obecną sytuację, coroczne wyzwanie projektowe społeczności element14, organizowane z okazji Halloween, zostało nieco odmienione.

Społeczność element14 organizuje halloweenowy konkurs #ADifferentHalloween

Członkowie społeczności są proszeni, by zbudować projekt halloweenowy, który pozwoli utrzymać dystans społeczny i zapewni bezpieczeństwo w czasach pandemii COVID-19. Jeśli przygotują projekt i napiszą na jego temat kilka postów na stronach społeczności przed 5 listopada, będą mieli szansę wygrać iPada Pro o przekątnej 12,9" (lub jego ekwiwalent).

Społeczność element14 zebrała pomysły z poprzednich konkursów i od zespołu pracującego nad cyklem "element14 prezentuje", aby zainspirować członków do wzięcia udziału w tegorocznej edycji. Zebrane projekty to:

  • maszyna do przewidywania przyszłości z serialu Twilight Zone - klasyczny rekwizyt ze starego serialu, ale z nowoczesnym akcentem! Oryginalny "Mistyczny Jasnowidz" był maszyną na monety, stworzoną na potrzeby odcinka o tytule "Nick of Time" z 1960 roku. Czy ten nowy, elektroniczny jasnowidz faktycznie przepowie przyszłość?
  • dla fanów serialu "Doctor Who" powstał w pełni działający, dyniowy, halloweenowy Dalek, do którego budowy wykorzystano NodeRed i Raspberry Pi. Ten nieco straszny Dalek powstał w oparciu o przedmioty znajdujące się w typowym domu oraz z użyciem Raspberry Pi, diod LED i dyni. Dzięki temu odtworzono jednego z najbardziej groźnych wrogów Doktora Who.
  • prosty, ale efektywny projekt operacji na otwartym sercu pokazuje, w jaki sposób zmaksymalizować straszność dowolnego projektu halloweenowego poprzez dodanie do niego otwartego, bijącego serca.

Aby zapoznać się z innymi pomysłami i wziąć udział w tegorocznym konkursie, należy odwiedzić stronę www.element14.com/halloween.

źródło: Farnell

Zobacz również