Farnell oferuje produkty i akcesoria Kitronik, kompatybilne z micro:bit, Arduino i Raspberry Pi

| Gospodarka Aktualności

Farnell wprowadził do swoich magazynów produkty marki Kitronik - akcesoria do płytek micro:bit, Arduino i Raspberry Pi, idealne dla nauczycieli, studentów, twórców i hobbystów. Produkty Kitronik zachęcają do rozwijania wyobraźni i kreatywności, szczególnie gdy skorzysta się z nich w połączeniu z najnowszymi generacjami programowalnych płytek komputerowych oferowanych wraz z kompletną dokumentacją. Zestawy i akcesoria pozwalają na programowanie pod kątem sprzętu, dzięki czemu doskonale nadają się do rozwijania umiejętności logicznego myślenia u młodszych uczniów.

Farnell oferuje produkty i akcesoria Kitronik, kompatybilne z micro:bit, Arduino i Raspberry Pi

Produkty firmy Kitronik mogą być wykorzystywane przy nauczaniu przedmiotów technicznych i matematycznych w szkołach oraz na zajęciach pozalekcyjnych. Zostały stworzone by angażować i inspirować uczniów, niezależnie od posiadanych wcześniej umiejętności, aby dalej rozwijali swoją wiedzę na temat elektroniki, programowania i projektowania. Farnell w swoich magazynach przechowuje wszystko co potrzebne do rozpoczęcia prac z programowaniem urządzeń, zarówno w ramach edukacji w szkołach, jak i dla niezależnych klubów programistycznych.

Oferowane przez Farnella produkty i akcesoria firmy Kitronik obejmują:

  • zestaw Inventors Kit, który stanowi wprowadzenie do programowania i interakcji ze sprzętem. Zawiera on wszystko co potrzeba do przeprowadzania eksperymentów z płytkami micro:bit, wykorzystując LED-y, silniki, czujniki światła i kondensatory. Opracowywane obwody można wykonywać w ciągu kilku minut. Zestaw zawiera podręcznik.
  • zestaw MOVE mini buggy, który stanowi zabawne wprowadzenie do robotyki. Pozwala on na stworzenie dwukołowego robota, który może się poruszać autonomicznie. Projektowane urządzenia mogą być zdalnie sterowane przez interfejs Bluetooth lub z użyciem drugiej płytki micro:bit. Dostępne są specjalnie przygotowane bloki programowe Kitronika, opracowane dla silników Servo:Lite, dzięki czemu programowanie staje się tak szybkie i łatwe, jak to tylko możliwe.
  • GAME ZIP 64 - zestaw akcesoriów do tworzenia gier retro, opartych o płytkę BBC micro:bit. Zawiera on matrycę 64 (8 na 8) niezależnie adresowanych, kolorowych diod LED, które mogą pracować jako wyświetlacz. Ma też wbudowane obwody audio, cztery przyciski kierunkowe, dwa przyciski akcji, funkcję haptycznego reagowania na zdarzenia oraz dodatkowe wyprowadzenia, które pozwalają na dodanie bocznych przycisków lub układów podłączonych po magistrali I2C. Wszystkie te funkcje są w pełni programowalne, a wyprowadzenia pozwalają na podłączanie większych wyświetlaczy LED-owych.

źródło: Farnell