Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company

| Gospodarka Aktualności

Od 1 marca 2019 roku Farnell element14 działa pod nazwą Farnell, An Avnet Company. Klienci znają firmę pod nazwą Farnell od czasu jej założenia, tj. od 1939 roku, a obecna zmiana nazwy jest przejawem przynależności do ekosystemu koncernu Avnet. Połączenie marek Avnet i Farnell ma dawać klientom czytelny sygnał, że współpraca z Farnellem jest zarazem współpracą z Avnetem i wiąże się z dodatkowymi korzyściami, płynącymi z połączenia potencjału obu firm.

Farnell element14 zmienia się w Farnell, An Avnet Company

Farnell stał się częścią Avnetu w momencie, gdy w 2016 roku matczyna firma Premier Farnell została przejęta przez Avnet. Marki należące do całego ekosystemu Avnetu są obecnie ujednolicane, by prezentowały się w prosty i spójny sposób.

Poprzez szereg strategicznych przejęć, Avnet poszerzył swoje możliwości, by oferować twórcom nowych urządzeń, lepsze niż kiedykolwiek wcześniej, wsparcie w zarządzaniu całym cyklem życia produktów - od pomysłu do globalnej dystrybucji. Klienci nie muszą już poszukiwać, weryfikować i podpisywać umów z nowymi partnerami na każdym etapie powstawania ich produktów. Dzięki współpracy jednocześnie z Farnellem i Avnetem, wystarczy im jeden partner na cały czas prac nad produktem.

Firma Farnell została założona w 1939 roku jako AC Farnell Limited. W 1996 roku połączyła się z amerykańską firmą Newark Electronics, tworząc grupę Premier Farnell. Połączone firmy jako jeden z pierwszych dystrybutorów oferowały swoim klientom pomoc w produkcji i zorganizowały internetową społeczność inżynierską element14. Obecnie skupia ona ponad 600 tysięcy członków, tworzących nowe, ekscytujące projekty elektroniczne i dzielących się swoją wiedzą. W 2008 roku Farnell zmienił nazwę na Farnell element14, a w 2016 roku stał się częścią koncernu Avnet.

Działający w Ameryce Północnej Newark element14 także zmienia swoją nazwę na Newark, An Avnet Company.

źródło: Premier Farnell