Farnell oferuje 30-procentowe rabaty na aparaturę i narzędzia

| Gospodarka Aktualności

Farnell rozszerzył program zniżek dla szkół, uczelni i instytucji naukowych, pomagając im utrzymywać i modernizować własne laboratoria, przy jednoczesnym oszczędzaniu budżetu, jakim dysponują. Obecnie dostępne zniżki sięgają nawet 30% i obejmują produkty pochodzące od coraz większej liczby dostawców, w tym takich firm, jak Tektronix, Keithley, Keysight Technologies, Fluke, Fluke Networks, Flir Systems, Aim TTi, Rohde & Schwarz, BK Precision, Sefram, Klein Tools, Pace i Weller.

Farnell oferuje 30-procentowe rabaty na aparaturę i narzędzia

Instytucje zajmujące się nauczaniem potrzebują najnowocześniejszego sprzętu, by móc zapewnić odpowiednio wysoką jakość edukacji oraz by umożliwić studentom bezproblemowe wkroczenie w świat pracy i profesjonalnych badań. Zniżki oferowane przez firmę Farnell mogą pomóc zapewnić odpowiedni sprzęt, który pozwoli przyciągnąć nowych studentów i wesprze osoby już teraz studiujące, nawet w instytucjach edukacyjnych i naukowych, które mierzą się z dużymi ograniczeniami budżetowymi.

Bezpłatny dostęp do zasobów online, kart katalogowych, not aplikacyjnych, materiałów wideo i webinariów jest oferowany wszystkim klientom na stronie Farnella. Wiele z dostępnych produktów może być zaprezentowanych na żywo oraz obejmuje prezentacje multimedialne. Ponadto towary z oferty edukacyjnej są wysyłane do odbiorców w dniu zamówienia.

W ramach programu zniżek edukacyjnych w firmie Farnell dostępne są m.in. następujące, świetnie sprzedające się produkty, opracowane specjalnie pod kątem edukacji:

 • Źródło prądowo-napięciowe Keithley 2450 z funkcjami pomiarowymi (produkty serii 2400).
  To 20-watowe źródło prądowo-napięciowe może jednocześnie mierzyć natężenie, napięcie i rezystancję, zachowując przy tym dużą szybkość i precyzję pomiarów. Dzięki temu stanowi interesującą alternatywę dla oddzielnych źródeł mocy i multimetrów cyfrowych. Może też pracować jako wysoce dokładne, elektroniczne obciążenie, użyte do rozładowywania akumulatorów i przeprowadzania scenariuszy testowych pod kątem monitorowania poboru prądu z ogniw czy w innych sytuacjach.
 • Cyfrowy oscyloskop Keysight EDUX1002A.
  Oscyloskop serii InfiniiVision 1000X o paśmie 50 MHz, 2+1-kanałowy, z częstotliwością próbkowania 1 GSa/s i pamięcią 100 kSa oraz minimalnym czasem narastania nieprzekraczającym 7 ns. Jest to model edukacyjny, szczególnie dobry dla studentów i osób początkujących, gdyż został zaprojektowany tak, by cechować się wysoką jakością i bazować na sprawdzonych w przemyśle technologiach, a jednocześnie by obejmował w standardowej wersji wszystko to, co potrzebne do pracy nauczycielom.
 • Cyfrowy oscyloskop Tektronix TBS1072B-EDU.
  Ten 70-megahercowy, dwukanałowy oscyloskop został zaprojektowany specjalnie by sprostać dzisiejszym potrzebom szkół i uniwersytetów. Zawiera nowy, innowacyjny system Courseware, ma wbudowany 7-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT-LCD o rozdzielczości WVGA, pozwala na próbkowanie z szybkością do 2 GSa/s i ma dwukanałowe liczniki częstotliwości. Jest oferowany standardowo z 5-letnią gwarancją, dzięki czemu TBS1072B-EDU cechuje się najlepszym stosunkiem jakości do ceny na rynku oscyloskopów przeznaczonych do celów edukacyjnych dla osób początkujących.
 • Zestaw edukacyjny ze stacją lutowniczą Weller WE1010 na napięcie 230 V.
  Zestaw ten zawiera wszystko, co potrzebne do sprawnego lutowania, a w tym: jednostkę zasilającą, kolbę lutowniczą WEP70, podstawkę PH70, obcęgi i inne elementy. Zestaw stacji lutowniczej WE1010 został zaprojektowany z myślą o studentach. Ma rozbudowane funkcje bezpieczeństwa oraz ergonomiczny uchwyt, a do wymiany grotów nie wymaga stosowania jakichkolwiek dodatkowych narzędzi. Użytkownicy będą też mogli cieszyć się z takich funkcji, jak tryb oczekiwania z automatycznym powracaniem do zadanej temperatury, co pozwala zaoszczędzić energię. Pomocne jest też zabezpieczenie zadanych ustawień hasłem.

Wiele ze zniżek oferowanych przez producentów jest dostępnych tylko w sklepie firmy Farnell, która współpracuje z szerokim wyborem marek i ma najbogatszy wybór produktów o obniżonych cenach. Oprócz aparatury testowo-pomiarowej i narzędzi, objętych programem zniżek, klienci mogą także nabyć przewody pomiarowe, sondy, złącza i skorzystać z lokalnego wsparcia firmy Farnell, świadczonego przez centra obsługi klienta, które pomagają w sprawach technicznych i prowadzą kalibrację urządzeń przez 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu.

- Mamy nadzieję, że nasz program zniżek edukacyjnych wesprze instytucje edukacyjne w czasach, gdy ograniczenia budżetowe są silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Program ten obejmuje znaczące zniżki na świetne produkty, dostępne przez cały rok i pozwoli sprawić, że laboratoria będą wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, nawet jeśli dysponują najciaśniejszymi budżetami - mówi James McGregor, Global Head of Test and Tools w firmie Farnell.

źródło: Farnell