Farnell element14 poszerza wybór aparatury Keysight Technologies

| Gospodarka Pomiary

Dwa nowe modele uniwersalnych oscyloskopów z rodziny Keysight Technologies InfiniiVision 1000 X-Series umożliwiają dostęp do profesjonalnych funkcji inżynierom dysponującym ograniczonymi środkami finansowymi. Nowe modele DSOX1204A i DSOX1204G mają pasmo do 200 MHz i są dostępne w wersjach 2- i 4-kanałowych. Oprócz standardowych funkcji, typowych dla oscyloskopów, aparatura ta obsługuje szereg dodatkowych pomiarów i funkcji analitycznych, czyniąc je urządzeniami typu "6 w 1".

Farnell element14 poszerza wybór aparatury Keysight Technologies

Wśród dodatkowych funkcji warto wymienić możliwość pracy jako 3-cyfrowy woltomierz, 20-megahercowy generator, analizator protokołów, 3-cyfrowy licznik oraz analizator odpowiedzi częstotliwościowej lub generator charakterystyk Bodego, przydatny podczas badania wzmacniaczy, filtrów, zasilaczy i systemów audio.

- Rodzina 1000 X-Series bazuje na tej samej, sprawdzonej technologii, którą firma Keysight wykorzystuje w swojej aparaturze InfiniiVision z wyższej półki. Dodając te dwa nowe modele do naszej oferty - oba dostępne do nabycia z wysyłką w dniu zakupu - Farnell element14 jest w stanie dostarczyć inżynierom narzędzia do profesjonalnych pomiarów, niezależnie od posiadanego budżetu - mówił James McGregor, Global Head of Category - Test, Tools and Production Supplies w Premier Farnell i Farnell element14.

Aparatura 1000 X-Series obejmuje modele przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników, począwszy od profesjonalnych projektantów, a kończąc na nauczycielach. Do kluczowych korzyści należą:

  • zaawansowane narzędzia analityczne, takie jak analiza odpowiedzi częstotliwościowej, testowanie z użyciem maski, FFT i segmentowana pamięć, które pozwalają na lepsze wnikanie w badane sygnały;
  • sprzętowe dekodowanie interfejsów szeregowych i operacje realizowane w układzie ASIC, które zapewniają szybkie reakcje nawet wtedy, gdy wszystkie funkcje oscyloskopu są włączone;
  • łączność przez LAN i USB, co sprawia, że łatwiej jest monitorować i dokumentować testy;
  • wbudowane interfejsy oraz małe wymiary sprawiające, że aparaturę tę łatwo zintegrować z rackowymi systemami zautomatyzowanego testowania, pracującymi w środowisku przemysłowym;
  • darmowy zestaw treningowy dla nauczycieli i wbudowane sygnały szkoleniowe, które sprawiają, że studenci mogą uczyć się korzystając z takiego samego, profesjonalnego interfejsu użytkownika, jaki wykorzystywany jest w najbardziej zaawansowanych oscyloskopach na rynku.

źródło: Farnell element14

Zobacz również