Premier Farnell podpisał umowę dystrybucyjną z BinaryBots

| Gospodarka Aktualności

Premier Farnell zawarł umowę dystrybucyjną z mającą swoją siedzibę w Leeds firmą BinaryBots, zajmującą się robotami edukacyjnymi wspierającymi kreatywność i budującymi zaufanie u młodych programistów. Umowa ma na celu dystrybucję produktów STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) poprzez sieć Farnell element14 w Europie,Newark element14 w obu Amerykach oraz element14 w regionie Azji i Pacyfiku.

Premier Farnell podpisał umowę dystrybucyjną z BinaryBots

BinaryBots specjalizuje się w tworzeniu edukacyjnych zestawów startowych dla robotów, które są pomocą naukową dla nauczycieli i umożliwiają 8-letnim i nieco starszym dzieciom pokazanie komputerów i podstawowych zasad STEM w sposób prosty i zabawny. BinaryBots koncentruje się na dostępności i przystępności cenowej. Oferuje zestawy dla początkujących "Cardboard2Code" oraz dla bardziej zaawansowanych "Planet Totem", które można programować w celu reagowania na różne zdarzenia w świecie rzeczywistym.

Wszystko, co jest potrzebne do korzystania z zestawu robotycznego BinaryBots, jest dostępne w jednym pudełku, w tym BBC micro:bit, instrukcje krok po kroku oraz plany lekcji, które są zgodne z brytyjskim programem UK National Curriculum for Computing and STEM (KS2 & KS3). Roboty BinaryBots są również kompatybilne z Raspberry Pi.

źródło: Farnell

Zobacz również