Zmiany w krajobrazie dystrybucji

| Gospodarka Aktualności

Pierwsza połowa roku to okres częstych zmian w zakresie umów dystrybucyjnych. Poniżej przedstawiamy zestawienie najważniejszych takich wydarzeń z ostatniego miesiąca.

Zmiany w krajobrazie dystrybucji

PB Technik nawiązał współpracę z Laserssel. PB Technik podpisała umowę o współpracy i dystrybucji z koreańską firmą Laserssel - producentem automatów do laserowego lutowania selektywnego. Urządzenia Laserssel są wykorzystywane z powodzeniem w produkcji półprzewodników, przemyśle militarnym, automotive i w komunikacji. PB Technik jako wyłączny dystrybutor w Polsce urządzeń Laserssel, zobowiązał się do ich sprzedaży, instalacji oraz napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Wśród urządzeń Laserssel są zarówno automaty pracujące samodzielnie lub w linii montażowej, jak i stacje naprawcze.

Masters rozszerza ofertę o anteny. Masters, dystrybutor podzespołów elektronicznych, rozszerzył ofertę o anteny do komunikacji bezprzewodowej szwedzkiej firmy Proant AB. W sprzedaży znajdą się wersje do wbudowania oraz zewnętrzne od 150 MHz do 6 GHz, głównie do aplikacji bezprzewodowych M2M oraz IoT. Anteny Proant dostępne są także w wersjach na zamówienie (tzw. wersjach customizowanych).

EBV Elektronik rozszerza ofertę o półprzewodniki Renesasa. Firma EBV Elektronik (wchodząca w skład korporacji Avnet i istniejąca na rynku od 50 lat) rozszerzyła swoją ofertę dystrybucyjną (linecard) o półprzewodniki Renesas Electronics, w tym mikrokontrolery, układy analogowe oraz rozwiązania SoC. Są to komponenty kierowane w największym stopniu dla potrzeb sektora motoryzacji oraz przemysłu. Warto przypomnieć, że wraz z ostatnim przejęciem firmy IDT przez Renesasa, portfolio komponentów poszerzyło się m.in. o układy interfejsowe, czasowe.

TME została dystrybutorem szwajcarskiej firmy EAO. TME rozpoczęło współpracę z firmą EAO – szwajcarskim producentem elementów Human-Machine Interface. EAO jest jednym z wiodących światowych producentów najwyższej jakości przycisków, wyłączników awaryjnych, przełączników wandaloodpornych, podświetlanych, zaawansowanych elementów sterowania oraz systemów HMI. Wszystkie grupy produktów imponują szwajcarską precyzją i jakością. Produkty EAO znajdują zastosowanie w takich dziedzinach, jak motoryzacja, przemysł transportowy, lotniczy, maszyny transportu publicznego, w sektorach energetycznych a także w telekomunikacji i branży technologii medycznej.

Farnell poszerza ofertę aparatury i optoelektroniki. Farnell poszerzył swoją ofertę produktową o aparaturę kontrolno-pomiarową firmy GW Instek. Do sprzedaży doszły m.in. zasilacze programowalne, elektryczne testery bezpieczeństwa, generatory sygnałowe i analizatory mocy. W zakresie optoelektroniki doszły komponenty Osram Opto Semiconductors: diody LED, fotodiody i czujniki optyczne.

Gamma została autoryzowanym dystrybutorem firmy Coto Technology i MaxLinear. W sprzedaży pojawiły się miniaturowe przekaźniki kontaktronowe, przełączniki oraz czujniki magnetorezystywne TMR o wysokiej jakości i znakomitych parametrach technicznych. Nowością w Gammie są także półprzewodniki do zastosowań komunikacyjnych firmy MaxLinear, m.in. odbiorniki w.cz., kontrolery sieci optycznych oraz wzmacniacze transimpedancyjne dla sieci optycznych.