Element14 wyłącznym dystrybutorem minikomputera BBC Micro:bit

| Gospodarka Artykuły

Firma element14 i fundacja Micro:bit Foundation podpisały dzisiaj w Londynie globalną umowę na wyłączność dotyczącą produkcji i dystrybucji urządzenia BBC Micro:bit. Umowa ta jest następstwem sukcesu edukacyjnego programu zrealizowanego przez BBC w 2016 r., w ramach którego rozdano milion minikomputerów micro:bit w celu ułatwienia nauki w szkołach.

Element14 wyłącznym dystrybutorem minikomputera BBC Micro:bit

Umowa pozwoli firmie element14 nawiązać współpracę z organizacjami edukacyjnymi i powtórzyć sukces brytyjskiego programu na całym świecie, wspierając rozwój kolejnego pokolenia inżynierów poprzez umożliwienie im kodowania już od najmłodszych lat.

- Inicjatywa dotycząca minikomputerów BBC micro:bit przejdzie do historii jako kamień milowy edukacji w zakresie nauk ścisłych i technicznych oraz programowania komputerów w Wielkiej Brytanii. Strona internetowa minikomputera BBC micro:bit została wyświetlona już ponad 15 mln razy, symulator kodowania został uruchomiony 10,8 mln razy, a kompilator - 2 mln razy - powiedział Richard Curtin, Senior Director of Strategic Alliances w firmie element14.

Zgodnie z nową umową element14 udostępnia zapas minikomputerów BBC micro:bit resselerom w niektórych europejskich krajach. Organizacje edukacyjne i osoby prywatne będą miały możliwość zakupu minikomputerów BBC micro:bit od dostawców w Niemczech, Francji, Szwecji, Holandii, Finlandii i we Włoszech.

Minikomputer BBC micro:bit to praktyczne i łatwe w użyciu urządzenie wprowadzające w świat technologii, wyposażone w funkcje zapewniające nieograniczoną kreatywność. Strona internetowa dedykowana urządzeniu dostępna jest pod adresem www.microbit.org.

źródło: informacja prasowa

Zobacz również