Społeczność element14 i firma Kitronik uruchamiają edukacyjną inicjatywę Summer Code Club Challenge

| Gospodarka Aktualności

Internetowa społeczność dla inżynierów - element14.com - ogłosiła uruchomienie najnowszego programu na rzecz edukacji w dziedzinach naukowo-technicznych i matematycznych. Nowa inicjatywa nosi nazwę "Summer Code Club Challenge" i jest prowadzona we współpracy z firmą Kitronik, która tworzy zestawy do budowy projektów edukacyjnych.

Społeczność element14 i firma Kitronik uruchamiają edukacyjną inicjatywę Summer Code Club Challenge

Wspólna inicjatywa zapewni dostęp i materiały potrzebne do stworzenia lokalnych klubów programistycznych dla młodych ludzi.

Każdy, kto chciałby poprowadzić klub programistyczny w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku, może zgłosić się i opisać, kiedy, gdzie i w jaki sposób zamierza go zorganizować. Zgłaszać można też kluby istniejące. Wybrani inicjatorzy otrzymają zestawy micro:bit i Kitronik Inventor Kit, w których znajdzie się komplet sprzętu i materiałów potrzebnych do przeprowadzania pełnych zajęć na temat prostych projektów i eksperymentów elektronicznych.

Wśród klubów uczestniczących w programie zorganizowany zostanie konkurs. Kluby będą miały za zadanie wymyślić prostą, interaktywną grę, opartą o zestawy, które otrzymały. Na koniec lata zespół ekspertów wybierze jeden z tych projektów, by nagrodzić go kompletem dziesięciu zestawów Raspberry Pi model B+ Starter Kit, wartym około 500 dolarów.

Summer Code Club Challenge bazuje na sukcesie ubiegłorocznej inicjatywy "Great micro:bit giveaway", w ramach której rozdawano zestawy deweloperskie micro:bit, i która zainspirowała powstanie licznych projektów w szkołach na całym świecie. Celem nowego programu jest umożliwienie rodzicom, nauczycielom i osobom dbającym o edukację w zakresie nauk technicznych tworzenia lokalnych, letnich klubów programistycznych. Będą one pomagać młodym ludziom uczyć się programowania oraz uzyskiwać dostęp do pomocy i materiałów związanych z programowaniem i posługiwaniem się urządzeniami elektronicznymi w czasie, gdy szkoły są zamknięte.

źródło: Farnell

Zobacz również