wersja mobilna
Online: 300 Niedziela, 2018.06.24

Biznes

Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector

poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:45

W jaki sposób energia i dane bezpiecznie docierają do ramienia robota przemysłowego? Jak to możliwe, że suwnice STS w porcie kontenerowym przez lata pracują niezawodnie praktycznie bez przerwy? A w jaki sposób szybko poruszająca się kamera jest w stanie kręcić ujęcia przesuwając się o setki metrów bez przerw czy drgań? Odpowiedzią na te pytania są systemy prowadzenia energii. W poszukiwaniu innowacji w dziedzinie motion plastics firma igus co dwa lata zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu o nagrody vector, a sygnał do rozpoczęcia wybrzmiał na targach Motek 2017.

Nagroda vector, razem z innymi nagrodami, opiewa na sumę 5.000 euro. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas Targów Hannover 2018. Z zaproszenia do konkursu skorzystać może każdy, kto dysponuje nowatorskimi aplikacjami z wykorzystaniem e-prowadników, niezależnie od tego, z jakiej gałęzi przemysłu te zastosowania pochodzą.

- Obecnie, nieustannie opracowywane są nowe i nietypowe aplikacje, często osiągające duże prędkości lub oparte na skomplikowanych ruchach. Konkurs to dla nas również wyjątkowa okazja, aby poznać dodatkowe możliwości naszych produktów - wyjaśnia Michael Blass, kierownik w dziale e-prowadników firmy igus.

Swoje uczestnictwo można zgłaszać w trybie online do 23 lutego 2018 r. oraz przedstawić jury projekty wzbogacone o krótki opis, jak również zdjęcia lub nagrania. Uzupełnieniem tegorocznego konkursu jest prezentacja dotychczasowych laureatów i ich rozwiązań od początku trwania konkursu vector, czyli od roku 2008.

Więcej informacji: www.vector-award.eu.

źródło: igus

 

World News 24h

niedziela, 24 czerwca 2018 07:53

Ericsson needs a range of industries to embrace 5G network services if the equipment maker is to get a long-term boost that would allow it to progress from cost-cutting to expansion. For now, the Swedish company is focusing on a cost-savings plan running until 2020 to shore up profitability, hoping that growth will then return as the pace of 5G network upgrades picks up early in the following decade. Having struggled with flagging revenue since 4G sales peaked in the middle of the decade, Ericsson is pinning its hopes for revived growth on the emergence of new mobile businesses in 10 broad sectors such as manufacturing, energy and public safety.

więcej na: www.reuters.com