wersja mobilna
Online: 566 Wtorek, 2018.03.20

Biznes

Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector

poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:45

W jaki sposób energia i dane bezpiecznie docierają do ramienia robota przemysłowego? Jak to możliwe, że suwnice STS w porcie kontenerowym przez lata pracują niezawodnie praktycznie bez przerwy? A w jaki sposób szybko poruszająca się kamera jest w stanie kręcić ujęcia przesuwając się o setki metrów bez przerw czy drgań? Odpowiedzią na te pytania są systemy prowadzenia energii. W poszukiwaniu innowacji w dziedzinie motion plastics firma igus co dwa lata zaprasza do składania zgłoszeń do konkursu o nagrody vector, a sygnał do rozpoczęcia wybrzmiał na targach Motek 2017.

Nagroda vector, razem z innymi nagrodami, opiewa na sumę 5.000 euro. Zwycięzcy wybrani zostaną przez jury złożone ze specjalistów z dziedziny nauki, prasy branżowej oraz stowarzyszeń, a nagrody zostaną wręczone podczas Targów Hannover 2018. Z zaproszenia do konkursu skorzystać może każdy, kto dysponuje nowatorskimi aplikacjami z wykorzystaniem e-prowadników, niezależnie od tego, z jakiej gałęzi przemysłu te zastosowania pochodzą.

- Obecnie, nieustannie opracowywane są nowe i nietypowe aplikacje, często osiągające duże prędkości lub oparte na skomplikowanych ruchach. Konkurs to dla nas również wyjątkowa okazja, aby poznać dodatkowe możliwości naszych produktów - wyjaśnia Michael Blass, kierownik w dziale e-prowadników firmy igus.

Swoje uczestnictwo można zgłaszać w trybie online do 23 lutego 2018 r. oraz przedstawić jury projekty wzbogacone o krótki opis, jak również zdjęcia lub nagrania. Uzupełnieniem tegorocznego konkursu jest prezentacja dotychczasowych laureatów i ich rozwiązań od początku trwania konkursu vector, czyli od roku 2008.

Więcej informacji: www.vector-award.eu.

źródło: igus

 


World News 24h

poniedziałek, 19 marca 2018 20:01

Apple Inc. is designing and producing its own device displays for the first time, using a secret manufacturing facility near its California headquarters to make small numbers of the screens for testing purposes, according to people familiar with the situation. The technology giant is making a significant investment in the development of next-generation MicroLED screens, say the people, who requested anonymity to discuss internal planning.

więcej na: www.bloomberg.com