Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus

Firma igus GmbH - lider technologii trybopolimerowych - już po raz 9. zaprasza wynalazców i twórców rozwiązań technologicznych do udziału w konkursie na najciekawsze, przemysłowe zastosowanie polimerowych łożysk ślizgowych. Liczy się innowacyjność, techniczna i ekonomiczna efektywność oraz kreatywność. W konkursie, którego celem jest podkreślenie technicznej przewagi komponentów z tworzywa sztucznego, może wziąć udział każdy.

Posłuchaj
00:00

Projekty można zgłaszać do 22 lutego 2019 r., a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na międzynarodowych targach w Hanowerze (1-5 kwietnia 2019).

Popularność konkursu, który odbywa się co dwa lata, stale rośnie. Pierwsza edycja manus odbyła się w 2003 roku w Niemczech i brało w niej udział 34 uczestników. Była to wspólna inicjatywa firmy igus i producentów polimerów oraz tworzyw sztucznych. Dziś konkurs jest międzynarodowym wydarzeniem dla całego środowiska przemysłowego, pokazującym co potrafią nowoczesne łożyska ślizgowe z tworzyw sztucznych.

Do ósmej edycja konkursu zgłosiło się 541 wynalazców i twórców rozwiązań z całego świata. Złoty manus 2017 powędrował do Stanów Zjednoczonych, do firmy Pathway LLC, za projekt AirframeTM - egzoszkieletu opracowanego przez Levitate Technologies, Inc., w celu ułatwienia prac montażowych. Srebrny manus trafił do francuskiej firmy Ocean Innovation System za elektryczne ramię manipulatora, które może być́ stosowane pod wodą do głębokości 500 metrów, a brązowy otrzymał UB-SPACE - studencki projekt badawczy w przestrzeni kosmicznej - moduł, który za pomocą̨ mechanizmu wyrzutowego na pokładzie rakiety wynosi w przestrzeń kosmiczną sześcienny przedmiot, tzw. "jednostkę̨ spadku swobodnego" (ang. free falling unit, FFU), w celu zarejestrowania sposobu jego poruszania się w przestrzeni kosmicznej
z zastosowaniem systemu kamer i czujników.

W ostatniej polskiej edycji konkursu wystartowało 57 firm, które zaprezentowały 63 unikalne aplikacje. Oprócz ogólnoświatowych nagród w konkursie, nasi klienci mają szansę na nagrody przyznawane lokalnie w Polsce, przez polskie jury. Są to atrakcyjne nagrody pieniężne.

Słowo "manus" (łac. dłoń), symbolizuje dążenie do odkrywania nowych technologii. W świecie igus symbol ten od lat odzwierciedla efektywne i innowacyjne aplikacje z użyciem polimerowych łożysk ślizgowych.

Szczegóły na temat konkursu manus znaleźć można na stronie: https://www.igus.pl/info/manus-award.

Źródło: igus

Powiązane treści
Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów
Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector
Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus
Nowe serwoprzewody igus o najmniejszym na świecie promieniu gięcia
igus wprowadza nowy materiał polimerowy dla techniki kolejowej
Nowa trybotaśma od firmy igus pozwala zmniejszyć tarcie oraz ograniczyć rozmnażanie się bakterii.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
Nowe standardy oświetlenia w Toruniu
Optoelektronika
VIGO Photonics i PCO zawarli strategiczne partnerstwo dla wzmocnienia potencjału polskiej obronności
Komunikacja
Znaczenie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Pomiary
Keysight prezentuje nowe rozwiązanie do testowania bezpieczeństwa systemów wbudowanych – premiera testbencha nowej generacji
Mikrokontrolery i IoT
Chiny stawiają na RISC-V
Zasilanie
Microchip prezentuje nowy układ zarządzania zasilaniem – MCP16701
Zobacz więcej z tagiem: Elektromechanika
Technika
Złącza w technologii montażu press-fit – trwałość i niezawodność
Targi zagraniczne
Coiltech Italia 2025
Targi zagraniczne
IFA 2025 - targi elektroniki konsumenckiej
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów