Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus

Firma igus GmbH - lider technologii trybopolimerowych - już po raz 9. zaprasza wynalazców i twórców rozwiązań technologicznych do udziału w konkursie na najciekawsze, przemysłowe zastosowanie polimerowych łożysk ślizgowych. Liczy się innowacyjność, techniczna i ekonomiczna efektywność oraz kreatywność. W konkursie, którego celem jest podkreślenie technicznej przewagi komponentów z tworzywa sztucznego, może wziąć udział każdy.

Posłuchaj
00:00

Projekty można zgłaszać do 22 lutego 2019 r., a ceremonia wręczenia nagród odbędzie się na międzynarodowych targach w Hanowerze (1-5 kwietnia 2019).

Popularność konkursu, który odbywa się co dwa lata, stale rośnie. Pierwsza edycja manus odbyła się w 2003 roku w Niemczech i brało w niej udział 34 uczestników. Była to wspólna inicjatywa firmy igus i producentów polimerów oraz tworzyw sztucznych. Dziś konkurs jest międzynarodowym wydarzeniem dla całego środowiska przemysłowego, pokazującym co potrafią nowoczesne łożyska ślizgowe z tworzyw sztucznych.

Do ósmej edycja konkursu zgłosiło się 541 wynalazców i twórców rozwiązań z całego świata. Złoty manus 2017 powędrował do Stanów Zjednoczonych, do firmy Pathway LLC, za projekt AirframeTM - egzoszkieletu opracowanego przez Levitate Technologies, Inc., w celu ułatwienia prac montażowych. Srebrny manus trafił do francuskiej firmy Ocean Innovation System za elektryczne ramię manipulatora, które może być́ stosowane pod wodą do głębokości 500 metrów, a brązowy otrzymał UB-SPACE - studencki projekt badawczy w przestrzeni kosmicznej - moduł, który za pomocą̨ mechanizmu wyrzutowego na pokładzie rakiety wynosi w przestrzeń kosmiczną sześcienny przedmiot, tzw. "jednostkę̨ spadku swobodnego" (ang. free falling unit, FFU), w celu zarejestrowania sposobu jego poruszania się w przestrzeni kosmicznej
z zastosowaniem systemu kamer i czujników.

W ostatniej polskiej edycji konkursu wystartowało 57 firm, które zaprezentowały 63 unikalne aplikacje. Oprócz ogólnoświatowych nagród w konkursie, nasi klienci mają szansę na nagrody przyznawane lokalnie w Polsce, przez polskie jury. Są to atrakcyjne nagrody pieniężne.

Słowo "manus" (łac. dłoń), symbolizuje dążenie do odkrywania nowych technologii. W świecie igus symbol ten od lat odzwierciedla efektywne i innowacyjne aplikacje z użyciem polimerowych łożysk ślizgowych.

Szczegóły na temat konkursu manus znaleźć można na stronie: https://www.igus.pl/info/manus-award.

Źródło: igus

Powiązane treści
Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów
Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector
Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus
Nowe serwoprzewody igus o najmniejszym na świecie promieniu gięcia
igus wprowadza nowy materiał polimerowy dla techniki kolejowej
Nowa trybotaśma od firmy igus pozwala zmniejszyć tarcie oraz ograniczyć rozmnażanie się bakterii.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Zobacz więcej z tagiem: Elektromechanika
Technika
Złącza w technologii montażu press-fit – trwałość i niezawodność
Targi zagraniczne
Coiltech Italia 2025
Targi zagraniczne
IFA 2025 - targi elektroniki konsumenckiej
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów