wersja mobilna
Online: 362 Poniedziałek, 2018.01.22

Biznes

Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus

środa, 13 grudnia 2017 09:48

Z końcem bieżącego roku Marek Wzorek - dotychczasowy prezes zarządu spółki igus Polska - opuszcza firmę, by zająć się prowadzeniem własnej działalności w zakresie doradztwa biznesowego. Jego stanowisko zostanie zastąpione zarządzaniem na zasadach prokury, realizowanym przez dyrektorów Daniela Marca i Radomira Ochockiego oraz główną księgową - Jolantę Zugaj. Ta organizacyjna zmiana nie wpłynie na realizację planów rozwoju firmy, a nowi dyrektorzy będą kontynuować działania rozpoczęte przez ustępującego szefa.

- Planujemy dalszy wzrost firmy i systematyczne zwiększanie obrotów rok do roku. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest - związana z rozwojem produkcji - rozbudowa do końca 2018 roku hali produkcyjnej i magazynowej o sto procent, i dwukrotne zwiększenie załogi pracującej w tej hali w dziale konfekcjonowania przewodów readycable oraz w dziale jakości - mówi Daniel Marzec.

Radomir Ochocki związany z igus Polska od 2009 roku lat awansuje ze stanowiska managera działu łożysk. W firmie igus zaczynał od stanowiska inżyniera sprzedaży, następnie był odpowiedzialny za produkty z zakresu techniki liniowej drylin, zaś przez ostatnie 3 lata zarządzał 25-osobowym zespołem. Przez ten okres grupa produktowa łożysk ślizgowych dry-tech stała się kluczowym obszarem działalności firmy i rozwinęła się o innowacyjne produkty oraz usługi. Wcześniejsze doświadczenie to praca m.in. w Engineering Design Center - Instytut Lotnictwa, General Electric. Radomir Ochocki ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Daniel Marzec jest absolwentem mechatroniki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. W trakcie studiów prowadził własny start-up zajmujący się szkoleniami z robotyki dla dzieci i młodzieży. W spółce igus pracuje od ponad 5 lat, zaczynając od pracy w bezpośrednim kontakcie z klientami. Następnie objął funkcję managera produktu e-prowadniki. Ostanie 3 lata zarządzał działem e-systemów prowadzenia energii, rozbudowując zespół z 7 do 26 osób. Wraz z zespołem rozwijał nowe specjalizacje igus Polska, tj. dział projektów, instalacji, działy branżowe, dział systemów ReadyChain, dział obsługi klienta oraz dział opieki nad dystrybutorami.

Daniel Marzec - Dyrektor Zarządzający igus Polska od 1 stycznia 2018 (źródło: igus GmbH) Radomir Ochocki - Dyrektor Zarządzający igus Polska od 1 stycznia 2018 (źródło: igus GmbH)

Marek Wzorek z firmą igus związany był od 2008 roku. Początkowo pracował jako dyrektor zarządzający, a następnie prezes zarządu. Z siedmioosobowej firmy handlowej rozwiną ją do 100-osobowej spółki handlowo-produkcyjno-technologicznej. Pomógł również zrestrukturyzować oddział firmy w Singapurze, pracując przez sześć miesięcy jako Interim Executive Manager w HUB-ie firmy na region ASEAN (m.in. Tajlandia, Indonezja, Malezja, Wietnam i Filipiny). Ponadto zakładał i przez dwa lata zarządzał firmą igus w Rosji.

W roku 2014, dzięki podyplomowym studiom na Uniwersytecie Warszawskim Marek Wzorek rozszerzył swoje kompetencje, co skierowało jego karierę na nowe tory. Po odejściu z firmy igus Marek Wzorek skoncentruje się na doradztwie strategicznym dla przedsiębiorstw oraz na coachingu biznesowym.

Firma igus to rodzinne przedsiębiorstwo mające swoje oddziały w 35 krajach i zatrudniające łącznie około 3200 pracowników. Siedziba główna firmy znajduje się w Kolonii w Niemczech.
Na zdjęciu głównym: Marek Wzorek, CEO igus Polska (źródło: igus GmbH)

źródło: igus

 

World News 24h

poniedziałek, 22 stycznia 2018 19:52

Advanced Semiconductor Engineering Inc announced a 3 to 5 percent pay raise for workers at the company’s plants in Kaohsiung’s Nantze Export Processing Zone and Taoyuan’s Jhongli District this year, joining a slew of local companies in increasing employee payrolls. ASE is to also give away an extra bonus of NT$10,000 to rank-and-file employees at its Kaohsiung headquarters, the company announced at its annual banquet, or weiya party, for employees. The wage hikes came after ASE saw revenue increase 5.66 percent to NT$290.44 billion (US$9.87 billion) last year, compared with NT$274.88 billion in 2016.

więcej na: www.taipeitimes.com