wersja mobilna
Online: 372 Piątek, 2018.04.27

Biznes

Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus

środa, 13 grudnia 2017 09:48

Z końcem bieżącego roku Marek Wzorek - dotychczasowy prezes zarządu spółki igus Polska - opuszcza firmę, by zająć się prowadzeniem własnej działalności w zakresie doradztwa biznesowego. Jego stanowisko zostanie zastąpione zarządzaniem na zasadach prokury, realizowanym przez dyrektorów Daniela Marca i Radomira Ochockiego oraz główną księgową - Jolantę Zugaj. Ta organizacyjna zmiana nie wpłynie na realizację planów rozwoju firmy, a nowi dyrektorzy będą kontynuować działania rozpoczęte przez ustępującego szefa.

- Planujemy dalszy wzrost firmy i systematyczne zwiększanie obrotów rok do roku. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest - związana z rozwojem produkcji - rozbudowa do końca 2018 roku hali produkcyjnej i magazynowej o sto procent, i dwukrotne zwiększenie załogi pracującej w tej hali w dziale konfekcjonowania przewodów readycable oraz w dziale jakości - mówi Daniel Marzec.

Radomir Ochocki związany z igus Polska od 2009 roku lat awansuje ze stanowiska managera działu łożysk. W firmie igus zaczynał od stanowiska inżyniera sprzedaży, następnie był odpowiedzialny za produkty z zakresu techniki liniowej drylin, zaś przez ostatnie 3 lata zarządzał 25-osobowym zespołem. Przez ten okres grupa produktowa łożysk ślizgowych dry-tech stała się kluczowym obszarem działalności firmy i rozwinęła się o innowacyjne produkty oraz usługi. Wcześniejsze doświadczenie to praca m.in. w Engineering Design Center - Instytut Lotnictwa, General Electric. Radomir Ochocki ukończył studia magisterskie na Wydziale Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej.

Daniel Marzec jest absolwentem mechatroniki w Wojskowej Akademii Technicznej oraz ekonomii na Uniwersytecie Rzeszowskim. W trakcie studiów prowadził własny start-up zajmujący się szkoleniami z robotyki dla dzieci i młodzieży. W spółce igus pracuje od ponad 5 lat, zaczynając od pracy w bezpośrednim kontakcie z klientami. Następnie objął funkcję managera produktu e-prowadniki. Ostanie 3 lata zarządzał działem e-systemów prowadzenia energii, rozbudowując zespół z 7 do 26 osób. Wraz z zespołem rozwijał nowe specjalizacje igus Polska, tj. dział projektów, instalacji, działy branżowe, dział systemów ReadyChain, dział obsługi klienta oraz dział opieki nad dystrybutorami.

Daniel Marzec - Dyrektor Zarządzający igus Polska od 1 stycznia 2018 (źródło: igus GmbH) Radomir Ochocki - Dyrektor Zarządzający igus Polska od 1 stycznia 2018 (źródło: igus GmbH)

Marek Wzorek z firmą igus związany był od 2008 roku. Początkowo pracował jako dyrektor zarządzający, a następnie prezes zarządu. Z siedmioosobowej firmy handlowej rozwiną ją do 100-osobowej spółki handlowo-produkcyjno-technologicznej. Pomógł również zrestrukturyzować oddział firmy w Singapurze, pracując przez sześć miesięcy jako Interim Executive Manager w HUB-ie firmy na region ASEAN (m.in. Tajlandia, Indonezja, Malezja, Wietnam i Filipiny). Ponadto zakładał i przez dwa lata zarządzał firmą igus w Rosji.

W roku 2014, dzięki podyplomowym studiom na Uniwersytecie Warszawskim Marek Wzorek rozszerzył swoje kompetencje, co skierowało jego karierę na nowe tory. Po odejściu z firmy igus Marek Wzorek skoncentruje się na doradztwie strategicznym dla przedsiębiorstw oraz na coachingu biznesowym.

Firma igus to rodzinne przedsiębiorstwo mające swoje oddziały w 35 krajach i zatrudniające łącznie około 3200 pracowników. Siedziba główna firmy znajduje się w Kolonii w Niemczech.
Na zdjęciu głównym: Marek Wzorek, CEO igus Polska (źródło: igus GmbH)

źródło: igus

 

World News 24h

czwartek, 26 kwietnia 2018 20:04

Intel is planning to supply Apple with 70 percent of the modem chips that will be used in the 2018 iPhone lineup, according an unnamed source that spoke to Fast Company. Qualcomm will allegedly provide the rest. KGI Securities analyst Ming-Chi Kuo previously suggested Intel might be Apple's sole supplier for LTE modems in 2018 given Apple's ongoing and increasingly tense legal battle with Qualcomm, while The Wall Street Journal said Apple might use Mediatek and Intel chips to avoid working with Qualcomm, but Fast Company says that's not the case. Intel will supply the lion's share of the chips, but because 2018 is the first year that Intel is fabricating its own chips using its 14-nanometer process, Fast Company's source says Apple plans to continue to use Qualcomm chips in 2018.

więcej na: www.macrumors.com