wersja mobilna
Online: 343 Czwartek, 2018.04.26

Biznes

Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów

wtorek, 13 lutego 2018 09:42

W tym roku specjalista motion plastics - firma igus - udzieliła wsparcia drużynie ze szkoły z Overath, która po raz pierwszy uczestniczyła w Światowej Olimpiadzie Robotów w Kostaryce. Roboty biorące udział w rywalizacji musiały być wykonane z klocków Lego. Każdy z robotów miał wykonać określone zadanie w wyznaczonym czasie. Zawody odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 r. Wzięli w nich udział przedstawiciele 53 krajów.

Podczas zawodów każdy z robotów musiał wykonać zadanie, które nawiązywało do motywu "Energii Odnawialnej". Niemiecka drużyna Robo TV z gimnazjum im. Paula Klee w Overath, którą wspierała firma igus, wystąpiła w trzyosobowym składzie: Lukas Zink, Christian Weyers i Alexander Albers. Zawodnikom tym udało się zakwalifikować do olimpiady dzięki zwycięstwu na szczeblu regionalnym oraz w niemieckiej rundzie wstępnej.

200 godzin pracy oraz wymagające zadanie

Drużyna uczestniczyła już z powodzeniem w Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów organizowanej w Indiach w ubiegłym roku, wtedy jeszcze w grupie 13-15-latków. W tym roku drużyna Robo TV ze względu na wiek jej członków konkurowała w klasie seniorów. Aby spełnić wymagania olimpiady w Kostaryce, robot został całkowicie przebudowany. Prace w zakresie sprzętu zajęły około 200 godzin, bez uwzględnienia czasu programowania. Po przyjeździe do Kostaryki uczniowie musieli sami całkowicie zdemontować robota. W ten sposób mieli udowodnić, że robot został skonstruowany przez nich samych. W ubiegłym roku, drużyna zajęła miejsce w czołowej trójce, w klasie juniorów. W klasie seniorów zawodnicy z Overath, jako nowicjusze, zajęli 21 miejsce na 75 możliwych i poprawili swój wynik z poprzedniego roku o osiem miejsc.

Firma igus wspiera drużynę Robo TV w ramach inicjatywy "Wsparcie dla Młodych Naukowców, w programie YES - Young Engineers Support. Celem firmy jest propagowanie różnorodnych innowacji oraz śmiałych projektów inicjowanych przez studentów oraz młodych pasjonatów poprzez udostępnianie bezpłatnych próbek materiałów oraz udzielanie wsparcia technicznego.

źródło: igus

 

World News 24h

środa, 25 kwietnia 2018 20:02

TSMC appears to be gearing up to start production of Apple’s A12 processors using its new 7-nanometer process. This will be one of the first A-series chips to use the 7nm process. This change brings us down from the current 10-nanometer process used to produce the A11 Bionic, which is found in the iPhone 8 and iPhone X models. This brings both benefits to Apple as well as consumers as the chip can now fit into smaller places and could potentially offer increased battery life, lower heat production, and a boost in processing capacity. It was believed that TSMC would be sharing the orders with Samsung, but with the TSMC’s 7nm advantage they appear to have won over the whole order for this year’s iPhones.

więcej na: www.theapplepost.com