Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów

W tym roku specjalista motion plastics - firma igus - udzieliła wsparcia drużynie ze szkoły z Overath, która po raz pierwszy uczestniczyła w Światowej Olimpiadzie Robotów w Kostaryce. Roboty biorące udział w rywalizacji musiały być wykonane z klocków Lego. Każdy z robotów miał wykonać określone zadanie w wyznaczonym czasie. Zawody odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 r. Wzięli w nich udział przedstawiciele 53 krajów.

Posłuchaj
00:00

Podczas zawodów każdy z robotów musiał wykonać zadanie, które nawiązywało do motywu "Energii Odnawialnej". Niemiecka drużyna Robo TV z gimnazjum im. Paula Klee w Overath, którą wspierała firma igus, wystąpiła w trzyosobowym składzie: Lukas Zink, Christian Weyers i Alexander Albers. Zawodnikom tym udało się zakwalifikować do olimpiady dzięki zwycięstwu na szczeblu regionalnym oraz w niemieckiej rundzie wstępnej.

200 godzin pracy oraz wymagające zadanie

Drużyna uczestniczyła już z powodzeniem w Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów organizowanej w Indiach w ubiegłym roku, wtedy jeszcze w grupie 13-15-latków. W tym roku drużyna Robo TV ze względu na wiek jej członków konkurowała w klasie seniorów. Aby spełnić wymagania olimpiady w Kostaryce, robot został całkowicie przebudowany. Prace w zakresie sprzętu zajęły około 200 godzin, bez uwzględnienia czasu programowania. Po przyjeździe do Kostaryki uczniowie musieli sami całkowicie zdemontować robota. W ten sposób mieli udowodnić, że robot został skonstruowany przez nich samych. W ubiegłym roku, drużyna zajęła miejsce w czołowej trójce, w klasie juniorów. W klasie seniorów zawodnicy z Overath, jako nowicjusze, zajęli 21 miejsce na 75 możliwych i poprawili swój wynik z poprzedniego roku o osiem miejsc.

Firma igus wspiera drużynę Robo TV w ramach inicjatywy "Wsparcie dla Młodych Naukowców, w programie YES - Young Engineers Support. Celem firmy jest propagowanie różnorodnych innowacji oraz śmiałych projektów inicjowanych przez studentów oraz młodych pasjonatów poprzez udostępnianie bezpłatnych próbek materiałów oraz udzielanie wsparcia technicznego.

źródło: igus

Powiązane treści
Rusza dziewiąta edycja konkursu manus na najciekawsze aplikacje z użyciem bezsmarownych łożysk igus
Firma igus ogłasza szóstą edycję konkursu o nagrody vector
Dotychczasowy prezes opuszcza polski oddział igus
Nowe serwoprzewody igus o najmniejszym na świecie promieniu gięcia
Swoboda konstruowania z firmą igus na targach Taropak 2016
Firma igus prezentuje nowe możliwości łatwego regulowania położenia – skokowego lub bezstopniowego.
Nowa trybotaśma od firmy igus pozwala zmniejszyć tarcie oraz ograniczyć rozmnażanie się bakterii.
Największy na świecie prowadnik przewodów z tworzywa sztucznego firmy igus pozwala realizować ambitne projekty.
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów