wersja mobilna
Online: 674 Czwartek, 2018.02.22

Biznes

Igus wspiera drużynę startująca na Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów

wtorek, 13 lutego 2018 09:42

W tym roku specjalista motion plastics - firma igus - udzieliła wsparcia drużynie ze szkoły z Overath, która po raz pierwszy uczestniczyła w Światowej Olimpiadzie Robotów w Kostaryce. Roboty biorące udział w rywalizacji musiały być wykonane z klocków Lego. Każdy z robotów miał wykonać określone zadanie w wyznaczonym czasie. Zawody odbyły się w dniach 10-12 listopada 2017 r. Wzięli w nich udział przedstawiciele 53 krajów.

Podczas zawodów każdy z robotów musiał wykonać zadanie, które nawiązywało do motywu "Energii Odnawialnej". Niemiecka drużyna Robo TV z gimnazjum im. Paula Klee w Overath, którą wspierała firma igus, wystąpiła w trzyosobowym składzie: Lukas Zink, Christian Weyers i Alexander Albers. Zawodnikom tym udało się zakwalifikować do olimpiady dzięki zwycięstwu na szczeblu regionalnym oraz w niemieckiej rundzie wstępnej.

200 godzin pracy oraz wymagające zadanie

Drużyna uczestniczyła już z powodzeniem w Międzynarodowej Olimpiadzie Robotów organizowanej w Indiach w ubiegłym roku, wtedy jeszcze w grupie 13-15-latków. W tym roku drużyna Robo TV ze względu na wiek jej członków konkurowała w klasie seniorów. Aby spełnić wymagania olimpiady w Kostaryce, robot został całkowicie przebudowany. Prace w zakresie sprzętu zajęły około 200 godzin, bez uwzględnienia czasu programowania. Po przyjeździe do Kostaryki uczniowie musieli sami całkowicie zdemontować robota. W ten sposób mieli udowodnić, że robot został skonstruowany przez nich samych. W ubiegłym roku, drużyna zajęła miejsce w czołowej trójce, w klasie juniorów. W klasie seniorów zawodnicy z Overath, jako nowicjusze, zajęli 21 miejsce na 75 możliwych i poprawili swój wynik z poprzedniego roku o osiem miejsc.

Firma igus wspiera drużynę Robo TV w ramach inicjatywy "Wsparcie dla Młodych Naukowców, w programie YES - Young Engineers Support. Celem firmy jest propagowanie różnorodnych innowacji oraz śmiałych projektów inicjowanych przez studentów oraz młodych pasjonatów poprzez udostępnianie bezpłatnych próbek materiałów oraz udzielanie wsparcia technicznego.

źródło: igus

 

World News 24h

czwartek, 22 lutego 2018 20:05

ROHM has recently announced the availability of an optical heart rate sensor for smart bands and watches capable of measuring blood pressure, stress and vascular age at a high-speed 1024Hz sampling rate. The BH1792GLC, which is ROHM's 2nd generation optical heart rate sensor, features its high accuracy and low power consumption. A current consumption of only 0.44mA, the lowest in the industry, contributes to longer operating time. And the 1024Hz sampling rate makes it possible to measure heart rate up to 32 times faster than conventional solutions while also supporting vital sign sensing such as vascular age and stress measurement demanded by the latest wearable and fitness devices.

więcej na: www.rohm.com