wersja mobilna
Online: 575 Piątek, 2018.04.20

Biznes

Jest szansa na pozytywny zwrot w OZE

piątek, 13 kwietnia 2018 07:54

Jest szansa, że rząd wycofa się z regulacji, które doprowadziły do zahamowania rynku OZE w Polsce. Uregulowania dotyczące produkcji zielonej energii, które wprowadzono w 2015 i 2016 roku, najbardziej uderzyły w inwestycje wiatrowe. To rezultat między innymi ustawy odległościowej, nowych przepisów podatkowych i wzoru opłaty zastępczej, zmieniającej warunki kontraktów długoterminowych na zakup certyfikatów. Efekt jest taki, że już w 2016 r. 70% farm wiatrowych przynosiło straty.

Niemniej pojawia się szansa na zwrot, gdyż Rada Ministrów przyjęła 6 marca br. projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii. Rząd planuje wycofać się z części najbardziej kontrowersyjnych i dyskryminujących rozwiązań, między innymi powrócić do pierwotnej definicji budowli oraz do przetargów (aukcji) na zakup energii z OZE, ponieważ Polska może nie spełnić wymagań udziału OZE w bilansie energetycznym w 2020 roku.

 

World News 24h

czwartek, 19 kwietnia 2018 20:08

California’s Division of Occupational Safety and Health has opened an investigation into Tesla Inc. following a report about worker protections at the company’s lone auto plant in Fremont, California. The state agency “takes seriously reports of workplace hazards and allegations of employers’ underreporting recordable work-related injuries and illnesses” and “currently has an open inspection at Tesla,” said Erika Monterroza, a spokeswoman for the state’s industrial relations department. California requires employers to maintain what are called Log 300 records of injuries and illnesses.

więcej na: www.bloomberg.com