Konferencja Future Motive 2018 - nowe technologie produkcji i cyberbezpieczeństwo w branży motoryzacyjnej

Za trzy tygodnie, w dniach 7-8 czerwca, w Katowicach odbędzie się konferencja dotycząca zastosowań nowych technologii w przemyśle motoryzacyjnym - Future Motive 2018. W ramach przewidzianego cyklu spotkań przedstawiciele branży automotive podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z praktyczną realizacją idei Przemysłu 4.0. Udział w konferencji jest bezpłatny - wystarczy dokonać rejestracji. Organizatorem wydarzenia jest gliwicka firma technologiczna - Future Processing.

Posłuchaj
00:00

Współcześnie istotnymi elementami działalności przedsiębiorstw produkujących samochody i niezbędne podzespoły są automatyzacja i robotyzacja. Jednocześnie coraz większą rolę w branży motoryzacyjnej odgrywa sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo. Podczas Future Motive przedstawiciele najważniejszych firm sektora automotive spotkają się po to, by omówić powyższe zagadnienia, dyskutować na temat praktycznego zastosowania w biznesie nowych rozwiązań oraz, korzystając z doświadczeń innych, zdobyć wiedzę na temat wprowadzania innowacji w celu nadążania za dynamiką zmian zachodzących w branży technologicznej.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej, technologicznej i logistycznej będą rozmawiali m.in. o wyzwaniach czwartej rewolucji przemysłowej, o projektowaniu przemysłowych systemów IT czy zastosowaniu sztucznej inteligencji do wspierania wizyjnej kontroli jakości. Prelegenci zaprezentują również korzyści płynące ze zlecania projektów informatycznych wyspecjalizowanym firmom programistycznym.

Wśród tematów wystąpień znajdą się również zagadnienia związane z poszerzoną rzeczywistością (Augmented Reality - AR) oraz rolą człowieka w kontekście jego współpracy z maszynami. Jednym z tematów konferencji będzie także finansowanie innowacji w sektorze motoryzacyjnym. Opowiedzą o tym specjaliści z firmy doradczej KPMG, którzy zaprezentują założenia programu INNOMOTO dla sektora automotive.

Konferencja Future Motive odbędzie się w dniach 7-8 czerwca br. w Katowicach w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Organizatorami wydarzenia są firmy: Future Processing, Staubli, Crusar i Think Tank Human 4.0, KPMG oraz Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing wraz z KSSE. Spotkanie dedykowane jest kadrze zarządzającej.

Program konferencji Future Motive 2018 można odnaleźć na stronie https://futuremotive.pl.
Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony https://futuremotive.pl/rejestracja-na-konferencje-future-motive/.

źródło: Staubli

Powiązane treści
Wytwarzamy niszowe urządzenia dla motoryzacji, mówi Paweł Bocheński, właściciel firmy Quasar Electronics
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów