Konferencja Future Motive 2018 - nowe technologie produkcji i cyberbezpieczeństwo w branży motoryzacyjnej

| Gospodarka Artykuły

Za trzy tygodnie, w dniach 7-8 czerwca, w Katowicach odbędzie się konferencja dotycząca zastosowań nowych technologii w przemyśle motoryzacyjnym - Future Motive 2018. W ramach przewidzianego cyklu spotkań przedstawiciele branży automotive podzielą się swoimi doświadczeniami związanymi z praktyczną realizacją idei Przemysłu 4.0. Udział w konferencji jest bezpłatny - wystarczy dokonać rejestracji. Organizatorem wydarzenia jest gliwicka firma technologiczna - Future Processing.

Konferencja Future Motive 2018 - nowe technologie produkcji i cyberbezpieczeństwo w branży motoryzacyjnej

Współcześnie istotnymi elementami działalności przedsiębiorstw produkujących samochody i niezbędne podzespoły są automatyzacja i robotyzacja. Jednocześnie coraz większą rolę w branży motoryzacyjnej odgrywa sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo. Podczas Future Motive przedstawiciele najważniejszych firm sektora automotive spotkają się po to, by omówić powyższe zagadnienia, dyskutować na temat praktycznego zastosowania w biznesie nowych rozwiązań oraz, korzystając z doświadczeń innych, zdobyć wiedzę na temat wprowadzania innowacji w celu nadążania za dynamiką zmian zachodzących w branży technologicznej.

Specjaliści z branży motoryzacyjnej, technologicznej i logistycznej będą rozmawiali m.in. o wyzwaniach czwartej rewolucji przemysłowej, o projektowaniu przemysłowych systemów IT czy zastosowaniu sztucznej inteligencji do wspierania wizyjnej kontroli jakości. Prelegenci zaprezentują również korzyści płynące ze zlecania projektów informatycznych wyspecjalizowanym firmom programistycznym.

Wśród tematów wystąpień znajdą się również zagadnienia związane z poszerzoną rzeczywistością (Augmented Reality - AR) oraz rolą człowieka w kontekście jego współpracy z maszynami. Jednym z tematów konferencji będzie także finansowanie innowacji w sektorze motoryzacyjnym. Opowiedzą o tym specjaliści z firmy doradczej KPMG, którzy zaprezentują założenia programu INNOMOTO dla sektora automotive.

Konferencja Future Motive odbędzie się w dniach 7-8 czerwca br. w Katowicach w Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia. Organizatorami wydarzenia są firmy: Future Processing, Staubli, Crusar i Think Tank Human 4.0, KPMG oraz Klaster Silesia Automotive & Advanced Manufacturing wraz z KSSE. Spotkanie dedykowane jest kadrze zarządzającej.

Program konferencji Future Motive 2018 można odnaleźć na stronie https://futuremotive.pl.
Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony https://futuremotive.pl/rejestracja-na-konferencje-future-motive/.

źródło: Staubli

Zobacz również