wersja mobilna
Online: 340 Wtorek, 2018.06.19

Biznes

Jabil tworzy sieć rozproszoną drukarek 3D do produkcji na żądanie

środa, 23 maja 2018 07:53

Jabil wdraża system produkcji rozproszonej bazujący na 100 drukarkach 3D HP Jet Fusion 4200 rozlokowanych w zakładach produkcyjnych firmy w obiektach w Stanach Zjednoczonych, Chinach, na Węgrzech, w Meksyku, Singapurze i Hiszpanii. Drukarki pozwalają na tworzenie detali metalowych metodą spiekania, laserowego spiekania polimerów i metali, kompozytów oraz innych procesów druku 3D.

Urządzenia te są połączone w sieć z wykorzystaniem chmury w system o nazwie Design for Additive Manufacturing (DfAM) i pozwalają na szybkie (o 80% krócej) i tanie (30% niższa cena), w porównaniu do tradycyjnych metod wytwarzania, produkowanie detali do urządzeń w zakładach, gdzie są one potrzebne, głównie do realizacji krótkich zleceń, produkcji części zamiennych dla utrzymania ruchu i komponentów już niedostępnych. Firma ocenia, że w ciągu 3 godzin jest w stanie przygotować żądany detal.

 

World News 24h

wtorek, 19 czerwca 2018 20:07

Lightwave Logic has bought the polymer technology intellectual property assets of BrPhotonics Productos Optoelectrónicos of Brazil. The acquisition advances Lightwave Logic’s patent portfolio of electro-optic polymer technology with 15 polymer chemistry materials, devices, packaging and subsystems patents. It further strengthens the company’s design capabilities as it prepares to enter the 400Gbps integrated photonics marketplace. BrPhotonics’ intellectual property patent portfolio dovetails with Lightwave Logic’s development of 50Gbps packaged modulators as part of its P2IC platform to address 400Gbps datacenter and high-performance computing opportunities.

więcej na: www.electronicsweekly.com