AET uruchamia wyposażenie linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Spółka AET realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich "Uruchomienie innowacyjnej linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji, z wykorzystaniem rdzeni ferrytowych, proszkowych, amorficznych lub nanokrystalicznych w AET w Ostrowie Wielkopolskim". Firma sukcesywnie wyposaża linię w nowe urządzenia, kluczowe dla działania stanowisk gwarantujących oferowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

AET uruchamia wyposażenie linii do produkcji elementów indukcyjnych nowej generacji

Wśród nowych urządzeń na szczególne wyróżnienie zasługuje system próżniowego dozowania żywic oraz nawijarka dużej mocy dająca możliwość nawijania drutem profilowym.

Zaawansowany system próżniowego dozowania żywic przeznaczony jest do zalewnia elementów indukcyjnych - transformatorów, dławików indukcyjnych oraz układów elektronicznych - żywicą poliuretanową. System firmy Demak pozwala na precyzyjne dawkowanie żywicy w trybie ciągłym. Urządzenie wyposażone jest w mieszacz statyczny z wymienną dyszą, moduł mieszający zapobiegający osadzaniu się cząstek stałych na dnie zbiornika, moduł automatycznego odpowietrzania oraz system wstępnego podgrzewania żywicy. Cały proces mieszania odbywa się w próżni, przez co żywica ma doskonałą konsystencję i nie zawiera pęcherzyków powietrza. Zastosowanie żywicy poprawia niezawodność i trwałość oraz właściwości mechaniczno-elektryczne elementów indukcyjnych i układów elektronicznych.

Nawijarka dużej mocy jest przeznaczona do nawijania uzwojeń drutem i licą w.cz. o dużych przekrojach. Wyposażona w odpowiedni zestaw akcesoriów umożliwia nawijanie uzwojeń cewek techniką nawijania krawędziowego. Wprowadzenie programu za pomocą panelu dotykowego jest łatwe i przyjazne dla operatora.

System próżniowego dozowania żywic przeznaczony jest do zalewnia elementów indukcyjnych Nawijarka dużej mocy dająca możliwość nawijania drutem profilowym

W skład nowatorskiej linii produkcyjnej AET wchodzi także automatyczna nawijarka wielowrzecionowa, stanowisko do nadruku na elementach indukcyjnych, nawijarka do rdzeni toroidalnych oraz automatyczna cynowarka do wyprowadzeń transformatorów, cewek i dławików.

Projekt realizowany przez AET ma na celu zwiększenie konkurencyjności firmy. Całkowita wartość projektu to blisko 4 mln zł z czego dofinansowanie unijne pokrywa prawie 1,8 mln. Nowa linia produkcyjna funkcjonuje w nowo wybudowanej hali produkcyjno-magazynowej z częścią socjalno-biurową o powierzchni użytkowej 1117 m².

źródło: AET

Zobacz również