W styczniu największe spadki w Europie i Azji

Średnia krocząca sprzedaży półprzewodników w Europie liczona z trzech miesięcy wyniosła w styczniu 2,27 mld dolarów. W porównaniu ze średnią liczoną w okresie od sierpnia do października, rynek ten skurczył się o 33,5%. Jest to drugi największy spadek w zestawieniu. W ujęciu miesięcznym, oznacza to spadek o 10,8%, natomiast w porównaniu ze styczniem 2008 r., rynek europejski skurczył się o 33,9%.

Posłuchaj
00:00

Według raportu sporządzonego przez World Semiconductor Trade Statistics(WSTS), najlepiej radził sobie region obydwu Ameryk, który odnotował średnią sprzedaży 2,55 mld dolarów, tracąc 20,4% wobec okresu od sierpnia do października. W skali rok do roku, sprzedaż zmalała o 25,9%. Największe spadki były udziałem regionu Azji i Pacyfiku, gdzie sprzedaż zmalała o 37,5% do 7,27 mld dolarów.

Rynek japoński skurczył się o 23,6% do 4,23 mld dolarów. W porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej, straty dla regionu Azji i Pacyfiku wyniosły 30,7% natomiast dla Japonii 21,2%. W ujęciu globalnym, sprzedaż w styczniu zmalała do 15,3 mld dolarów, o 28,6% wobec tego samego miesiąca w 2008 r. W porównaniu z grudniem (17,4 mld dolarów), odnotowano spadek o 11,9%.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Aktualności
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Aktualności
Nowa wizja transformacji cyfrowej – COCUS i Panasonic
Produkcja elektroniki
Popyt na sprzęt do produkcji wyznacznikiem stanu branży
Zasilanie
Nowy moduł Semikron Danfoss z tranzystorami ROHM 2kV SiC MOSFET zwiększa wydajność systemów solarnych SMA
Projektowanie i badania
IQM zainstaluje pierwszy w Polsce komputer kwantowy
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Kwiecień 2025
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów