ZPAS-NET zakończył prace dla PSE-Operator

W lutym ZPAS-NET zakończył realizację zadania polegającego na wyposażeniu centrów dyspozytorskich w siedzibie PSE-Operator w Konstancinie-Jeziornej.

Posłuchaj
00:00

Zakres prac obejmował wykonanie projektów, realizację architektury, aranżacji i wyposażenia oraz infrastruktury technicznej (okablowanie strukturalne, zasilanie technologiczne, systemy łączności głosowej, systemy sieci informatycznej, a także systemy wizualizacji).

Prace były prowadzone w trzech centrach dyspozytorskich: KDM - Krajowa Dyspozycja Mocy, CNOS - Centrum Nadzoru Obiektów Sieciowych oraz CNOT - Centrum Nadzoru Obiektów Teleinformatycznych. W zrealizowanym projekcie wykorzystano extendery KVM. W rozwiązaniu tym stacje robocze systemów dyspozytorskich zostały umieszczone w szafach technologicznych znajdujących się w serwerowniach.

Połączenia pomiędzy stanowiskami dyspozytorskimi, a terminalami zostały wykonane z wykorzystaniem światłowodów wielomodowych. Rozwiązanie takie pozwoliło uzyskać dodatkową przestrzeń w pulpitach dyspozytorskich oraz poprawić komfort pracy ze względu na obniżenie poziomu hałasu i temperatury.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów