Infineon sprzedaje biznes komunikacji przewodowej

Niemieckie Infineon Technologies zamierza sprzedać biznes komunikacji przewodowej podmiotowi związanemu z amerykańskim funduszem inwestycyjnym Golden Gate Capital za sumę 250 mln dolarów.

Posłuchaj
00:00

Oznacza to, że w przyszłości uwaga firmy skupiona będzie na czterech dziedzinach działalności: Automotive (ATV), Industrial & Multimarket (IMM), Chipcard & Security (CCS) and Wireless Solutions (WLS).

Zdaniem przedstawicieli Infineon, krok ten pozwoli skoncentrować aktywność na najważniejszych biznesach i przyczyni się do poprawy jej kondycji finansowej. Jako główne obszary dalszego rozwoju wymienia się energetyczny, komunikacyjny oraz bezpieczeństwa.

Biznes przewodowy Wireline Communications (WLC) działał dotychczas w dużym stopniu niezależnie, co pozwoliło na stosunkowo łatwe wydzielenie go jako niezależnej spółki. Wszelkie produkty, linie produkcyjne oraz rozwijane projekty zostały przejęte przez inwestora.

Dodatkowo, Infineon zobowiązał się do przekazania pakietu ok. 800 patentów związanych z działalnością spółki. Według zawartego porozumienia, 600 dotychczasowych pracowników Wireline Communications oraz 300 z centrali Infineon zostanie przeniesionych do nowopowstałej spółki.

Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów