Najwięksi sprzedawcy notebooków notują spadek dostaw o 21%

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Pięć topowych marek notebooków uzyskało w styczniu bieżącego roku wyniki lepsze od oczekiwanych, ale i tak ich łączne dostawy spadły w tym czasie o 21%. Rynek wszedł w występujący w pierwszym kwartale sezon stagnacji, co pomaga Intelowi ograniczyć trudności w realizacji zamówień na procesory. Łączna wielkość dostaw pierwszej piątki producentów notebooków stanowi wzrost w stosunku do notowań z tego samego miesiąca przed rokiem.

Najwięksi sprzedawcy notebooków notują spadek dostaw o 21%

Ponieważ niektóre zamówienia Hewletta-Packarda (HP), pierwotnie przeznaczone do realizacji w czwartym kwartale 2018 roku, zostały przesunięte na styczeń, producent zanotował w styczniu miesięczny spadek dostaw o 27%, co według danych Digitimes Research oznacza wynik lepszy niż w latach poprzednich.

Firma Lenowo odnotowała w styczniu spadek również o 27%, do czego przyczyniła się wysoka baza z grudnia 2018 roku.

Dell zaobserwował, że styczniowe dostawy spadły o zaledwie 12% w skali miesiąca i był to najlepszy wynik w pierwszej piątce producentów.

Łączne dostawy 3 najlepszych firm ODM spadły w styczniu o 19%. Wielkość dostaw Quanty była wyższa niż w przypadku firm Compal Electronics i Wistron, ponieważ zaobserwowano kolejny wzrost zamówień od Apple'a.

źródło: DigiTimes

Zobacz również