Najwięksi dostawcy notebooków nadal sprzedają coraz mniej

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Łączne dostawy pięciu największych globalnych dostawców notebooków spadły w kwietniu o 14%, co jest wynikiem lepszym niż miało to miejsce w tym samym miesiącu rok temu. To efekt zwiększonego popytu na Chromebooka, który w Ameryce Północnej napędzany jest przez sektor edukacji. Ponadto w Europie i Azji utrzymuje się zapotrzebowanie na nowe urządzenia, w wyniku realizacji w przemyśle procesu wymiany urządzeń starych.

Najwięksi dostawcy notebooków nadal sprzedają coraz mniej

W kwietniu liderem wśród dostawców notebooków stało się Lenovo, przeskakując dzięki znaczącym dostawom Chromebooków dotychczasowy numer jeden, czyli firmę Hewlett-Packard. HP odnotowało w kwietniu prawie 40% spadek, osiągając w sektorze przedsiębiorstw gorsze wyniki od swoich konkurentów i stając się najsłabszym dostawcą spośród pięciu najlepszych. Dell, który w kwietniu również realizował duże zamówienia na Chromebooki, doświadczył tylko 1% spadku dostaw.

Trzech największych producentów ODM (Original Design Manufacturer) zanotowało w kwietniu łączny spadek dostaw na poziomie 11%. Najmniejszy miesięczny spadek wśród nich - o 4% - odnotował Wistron, podczas gdy wiodący producent Compal Electronics zaobserwował wzrost dystansu do firmy Quanta Computer w związku z większą liczbą zamówień od Lenovo.

źródło: DigiTimes

Zobacz również