Raspberry Pi szeroko wykorzystywany przez profesjonalistów i amatorów

Farnell opublikował nowe informacje na temat sprzedaży i zastosowań jednopłytkowego komputera Raspberry Pi, zdobyte dzięki globalnej ankiecie, przeprowadzonej wśród użytkowników. Nowe dane pozwalają wyjaśnić, dlaczego zarówno profesjonaliści, jak i hobbyści używają Raspberry Pi. Aby uczcić dzień liczby Pi, firma Farnell będzie oferowała od północy 14 marca do godziny 23.59 30 marca 10-procentową zniżkę na komputer Raspberry Pi 3B+ oraz przeznaczony dla niego zestaw startowy.

Posłuchaj
00:00

Badanie firmy Farnell uwydatnia powszechność stosowania Raspberry Pi przez inżynierów na etapie prototypowania i tworzenia rozwiązań koncepcyjnych. Platforma ta ma szczególne znaczenie w IoT, automatyce przemysłowej i aplikacjach sterowania, a jednocześnie jest bardzo popularna wśród twórców-amatorów. Ankieta pokazuje również jak wielu użytkowników korzysta z modułów rozszerzeń HAT, które pozwalają na tworzenie ogromnej liczby różnorodnych rozwiązań, bez potrzeby samodzielnego projektowania płytek.

Kluczowe wnioski z przeprowadzonej ankiety:

  • Jedna trzecia respondentów potwierdziła, że korzystają z Raspberry Pi na potrzeby własnych, domowych projektów, a ponad jedna trzecia inżynierów korzysta z tego minikomputera na potrzeby tworzenia rozwiązań koncepcyjnych i prototypowania. Pozostali wykorzystują Raspberry Pi jako systemy testowania oraz w produkcji.
  • 34% twórców wykorzystuje Raspberry Pi jedynie we własnych, osobistych projektach.
  • Twórcy twierdzą, że główny powód do używania Raspberry Pi to jego cena, a w nieco mniejszym stopniu znaczenie mają wydajność i znajomość produktu. Profesjonalistom zależy natomiast przede wszystkim na łatwości użytkowania - czynnik ten jest dla nich zdecydowanie ważniejszy niż jakikolwiek inny powód do zastosowania minikomputera.
  • Twórcy deklarowali, że ich ulubionymi akcesoriami do Raspberry Pi są moduł kamery i moduł ekranu dotykowego.
  • Inżynierowie korzystają z Raspberry Pi przede wszystkim na potrzeby aplikacji Internetu Rzeczy. W drugiej kolejności stosują tę platformę do automatyki przemysłowej. Wśród pozostałych aplikacji, na które warto zwrócić uwagę, znajdują się roboty, wyświetlacze oraz urządzenia konsumenckie.

- Nasze badania w jasny sposób pokazują uniwersalność Raspberry Pi. Sukces Raspberry Pi rozpoczął się od środowiska twórców. Potężne połączenie zestawu funkcji, niskiego kosztu i dużej, aktywnej grupy użytkowników, szybko uczyniły z tego komputera atrakcyjną platformę dla inżynierów, poszukujących sposobu na opracowanie i wdrożenie różnorodnych rozwiązań elektronicznych. Wyniki ankiety wyraźnie potwierdzają powszechne przyjęcie Raspberry Pi przez inżynierów, zarówno tworzących na potrzeby aplikacji konsumenckich, jak i do zastosowań w środowisku przemysłowym - powiedział Hari Kalyanaraman, Global Head of Single Board Computers w firmie Farnell.

Dobrą okazją do promowania Raspberry Pi jest dzień liczby Pi. Od północy 14 marca do 23:59 w nocy na 31 marca Farnell będzie oferował 10-procentową zniżkę na komputer Raspberry Pi 3B+ i przeznaczony dla niego zestaw startowy. Aby uzyskać zniżkę, klienci powinni odwiedzić stronę firmy Farnell w Europie, na Bliskim Wschodzie lub w Afryce, witrynę firmy Newark w Ameryce Północnej, lub też serwis element14 w Azji i w krajach Pacyfiku, a pod koniec składania zamówienia wpisać kod PIDAY10.

Źródło: Farnell

Powiązane treści
Pojawił się nowy Raspberry Pi 4
Premier Farnell dostarcza nowy Raspberry Pi Compute Module 3+
Farnell element14 udostępnia płytkę rozszerzającą dla Raspberry Pi - Power over Ethernet Hat
Gwałtownie wzrosła sprzedaż Raspberry Pi
Sprzedaż komputerów Raspberry Pi w firmie Farnell przekroczyła 15 milionów sztuk
Premier Farnell ogłasza premierę Raspberry Pi 3 Model A+
Raspberry Pi - coraz więcej profesjonalnych zastosowań
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Recykling PCB już za chwilę
Pomiary
Danisense uruchamia portal do kalibracji przetworników prądowych – niezależnie od marki i z certyfikatem ISO 17025
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Zobacz więcej z tagiem: Aktualności
Gospodarka
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Gospodarka
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
Gospodarka
Już za tydzień Warsaw Industry Automatica 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów