Volkswagen oferuje w Berlinie elektryczny car sharing

| Gospodarka Aktualności

W Berlinie Volkswagen uruchomił usługę WeShare, dzięki której wypożyczać można na minuty samochody elektryczne. W ramach programu firma udostępniła 1500 e-Golfów, a na początku przyszłego roku planuje wdrożyć kolejne 500 pojazdów - będą to modele e-up! Usługa początkowo obejmie obszar 150 km².

Volkswagen oferuje w Berlinie elektryczny car sharing

WeShare działa na według zasady "Free-Floating", czyli nie posiada stałych punktów wynajmu samochodów. Do korzystania z usługi wystarczy urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją, karta kredytowa, ważne prawo jazdy oraz minimum roczne zameldowanie w Niemczech. Należy mieć też skończone 21 lat. Obecnie taryfa w usłudze WeShare wynosi 19 eurocentów za minutę, bez jednorazowej opłaty rejestracyjnej. Od września opłaty będą zróżnicowane i w zależności od kategorii będą średnio wynosić 29 eurocentów za minutę.

Udostępniane samochody będą ładowane na stacjach publicznych, w tym, w 70 nowo powstających punktach, które zlokalizowane będą przy sklepach Lidl i Kaufland. W celu zapewnienia flocie energii elektrycznej i rozbudowy sieci ładowarek Volkswagen podjął niedawno współpracę z grupą Schwarz.

Koncern zamierza w 2020 roku udostępnić swoją usługę car sharingu w Pradze i Hamburgu. W przyszłości firma chce stworzyć system zachęcający klientów do samodzielnego ładowania akumulatorów EV - aktualnie są one obsługiwane przez pracowników serwisowych.

źródło: orpa.pl

Zobacz również