Amerykanie kupią firmę Osram za 3,8 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Członkowie zarządu Osram Licht AG przyjęli ofertę przejęcia firmy za 3,4 mld euro (3,8 mld dolarów) przez Bain Capital i Carlyle Group. Wykup akcji ma być rozpoczęty jesienią tego roku, spółki zaoferowały cenę 35 euro za akcję. To o 21% więcej niż wynosił kurs akcji Osramu w chwili opublikowania tej oferty.

Amerykanie kupią firmę Osram za 3,8 mld dolarów

Amerykańskie firmy Bain i Carlyle posiadają duże doświadczenie w branży oświetlenia i pomogą niemieckiemu producentowi rozwinąć ofertę produktów. Inwestorzy skupią się również na rozwoju biznesu i poprawie marży.

Negocjacje dotyczące przejęcia europejskiej firmy zostały ogłoszone w lutym 2019 roku. Od tego czasu ich tempo znacznie zwolniło. Sfinansowanie zakupu stało się wyzwaniem ponieważ potencjalni kredytodawcy obawiali się wydawanych przez Osram ostrzeżeń dotyczących przyszłych wyników spółki.

Osram ucierpiał z powodu pogorszenia koniunktury w przemyśle motoryzacyjnym, ale nadal istnieją możliwości wzrostu w tym segmencie, szczególnie w zakresie pojazdów autonomicznych i inteligentnego oświetlenia.

źródło: Bloomberg

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie