OSRAM Opto Semiconductors dołącza do ISELED Alliance

| Gospodarka Aktualności

OSRAM Opto Semiconductors, globalny producent półprzewodników i wiodący dostawca rozwiązań wykorzystujących diody LED, dołączył do ISELED Alliance. Celem organizacji jest rozwój i komercjalizacja "cyfrowej diody LED", czyli układu kontrolera z trzema kolorowymi chipami LED. Pozwoli to realizować nowatorskie koncepcje ledowego oświetlenia wnętrz pojazdów. Oprócz OSRAM Opto Semiconductors w skład sojuszu wchodzą firmy Inova Semiconductors, Dominant Opto Technologies, Lucie Labs, Melexis, OLSA Group, NXP, TE Connectivity, University of Pforzheim oraz Valeo.

OSRAM Opto Semiconductors dołącza do ISELED Alliance

Wraz z postępami w zakresie zautomatyzowanej i autonomicznej jazdy, zmienia się zasadniczo wykorzystanie wnętrza samochodu, którego projekt nabiera znaczenia nie tylko ze względu na możliwość wizualnego odróżniania się od konkurencji. Niezależnie od celów, zapotrzebowanie na zainstalowane źródła światła, w szczególności na diody LED, cały czas rośnie. Nowa generacja oświetlenia wnętrza samochodu lub jego otoczenia wykorzystuje setki diod LED, zwykle zbudowanych z elastycznych pasków z dużą liczbą chipów LED RGB, które z kolei muszą być indywidualnie sterowane w celu uzyskania pożądanych efektów świetlnych.

W koncepcji ISELED każda z "cyfrowych diod LED" składa się z czerwonego, zielonego i niebieskiego chipa LED, które zintegrowane są ze sterownikiem w małej obudowie i mogą być łączone łańcuchowo (do 4079 takich diod LED), co pozwoli na uzyskiwanie interesujących, płynnie zmieniających się, dynamicznych efektów świetlnych.

Firma OSRAM Opto Semiconductors wkrótce wprowadzi na rynek pierwsze prototypy inteligentnych diod LED RGB. - Główną zaletą tych innowacyjnych inteligentnych komponentów LED jest to, że skomplikowana kalibracja w celu dopasowania kolorów i jasności pomiędzy poszczególnymi diodami LED nie jest już potrzebna. Ponadto technologia ta otwiera wiele innych potencjalnych zastosowań dla naszych klientów - najpierw dla wnętrza pojazdu, a później także do zastosowań zewnętrznych - wyjaśniał Hermann Senninger, Senior Marketing Manager Automotive Interior w Opto Semiconductors.

- Dołączenie OSRAM Opto Semiconductors - jednego z wiodących światowych dostawców innowacyjnych produktów LED - podkreśla rosnącą akceptację ISELED i jej ekosystemu jako wysoce innowacyjnej i przyszłościowej technologii. Dzięki bogatemu doświadczeniu i know-how w zakresie produkcji chipów LED, OSRAM Opto Semiconductors będzie wzmacniać unikalną koncepcję technologiczną i umożliwi wdrożenie nowych, wcześniej niemożliwych do zrealizowania, funkcji oświetlenia LED dla następnej generacji pojazdów - powiedział Robert Kraus, CEO Inova Semiconductors i członek założyciel sojuszu.

ISELED Alliance jest otwartym sojuszem, którego celem jest stworzenie wokół technologii ISELED kompletnego rozwiązania systemowego w zakresie oświetlenia samochodowego. Powstanie organizacji zostało ogłoszone wraz z koncepcją ISELED 8 listopada 2016 roku na targach electronica 2016 w Monachium.

źródło: Inova Semiconductors GmbH