Qualcomm i Sporton starają się o certyfikację FCC dla Wi-Fi 60 GHz

| Gospodarka Komunikacja

Firma Sporton International, zajmująca się testowaniem urządzeń mobilnych i certyfikacją, połączyła siły z Qualcommem w celu uzyskania od amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (Federal Communications Commission - FCC) zatwierdzenia technologii Wi-Fi 60 GHz opartej o specyfikacje IEEE 802.11ay.

Qualcomm i Sporton starają się o certyfikację FCC dla Wi-Fi 60 GHz

Certyfikowane przez FCC chipsety Qualcomm QCA6438 i QCA6428 zapewniają szybkość sieci do 10 Gb/s i szerokość pasma rzędu 4,32 GHz. Zostały one zaprojektowane w celu zaspokojenia zapotrzebowania na szybką transmisję dużych ilości danych przy minimalnym opóźnieniu.

Sporton jest obecnie zaangażowany w przeprowadzenie testów i certyfikacji dla technologii 5G sub-6 GHz i smartfonów mmWave. W celu zaspokojenia dużego zapotrzebowania na urządzenia 5G, firma planuje wprowadzić nowy sprzęt i udogodnienia dla certyfikacji końcowych urządzeń. Firma oczekuje także, że od drugiej połowy 2019 roku będzie mogła cieszyć się rosnącym popytem na analizy i testowanie chipów, które będą szeroko stosowane w 5G i AIoT.

Skonsolidowane przychody Sportona czerwcu 2019 roku wzrosły sekwencyjnie o 5,8%, do 260 mln dolarów tajwańskich NT (8,4 mln dolarów), a sprzedaż w pierwszej połowie roku wyniosła 1,46 mld NT. Oznacza to wzrost o 0,8% w porównaniu do roku poprzedniego.

źródło: DigiTimes

Zobacz również